На кои концерти би сакале да одите?

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Како вкусот ми има изеволуирано, покрај Колдплеј, Мјуз и Еванесенс, би отишол и на Porcupine tree...
 
  • Like
Реакции: Bibi@ and Tantara

Ranta

Истакнат Член
22 октомври 2015
73
27
118
Death, Norther(не постои), Arch Enemy, Nordglanz, Absurd, Guns n Roses, Scorpions, Sepultura (старата), My Sleeping Karma, System of a Down, Megadeth, Iron Maiden, NWA(не постои), Eazy E (не постои), Magazin..
 

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
26
Битола
^ И Death не постојат повеќе :). Иначе би сакал да одам на: Metallica, Iron Maiden, Overkill, Kreator, Dark Angel (ако не прекинат пак со свирење), Fear Factory и да не се заборават Municipal Waste.
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
732
798
1,103
На вакво нешто адреналинско ми се оди, да одлепам скроз ... моментот е на 1:18 на видеото ;)

 
  • Like
Реакции: Tantara

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
на Whitesnake, ама немам друштво и немам кај да спијам во Скопје. Таа шо ми рече да ојме, ми е срам да одам со неа, пошто сите женски се.
Жално.