1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На кои концерти би сакале да одите?

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Selma, 15 април 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Како вкусот ми има изеволуирано, покрај Колдплеј, Мјуз и Еванесенс, би отишол и на Porcupine tree...
   
  На Bibi@ и Tantara им се допаѓа ова.
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Black Sabbath во јуни.
   
  На TheQueen, Idiot и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 3. trpe trpenovski

  trpe trpenovski Нов член

  Зачленет на:
  22 март 2014
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  9
  На нашата гордос познатиот Даниел.Едвам чекам
   
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Секс пистолс, редно е да се соберат и да дојдат во Крива Паланка на општонародна веселба.
  Многу убави песнички пеат.
   
  На Tantara, Prashina, МалиСашко и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27
  Death, Norther(не постои), Arch Enemy, Nordglanz, Absurd, Guns n Roses, Scorpions, Sepultura (старата), My Sleeping Karma, System of a Down, Megadeth, Iron Maiden, NWA(не постои), Eazy E (не постои), Magazin..
   
 6. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  ^ И Death не постојат повеќе :). Иначе би сакал да одам на: Metallica, Iron Maiden, Overkill, Kreator, Dark Angel (ако не прекинат пак со свирење), Fear Factory и да не се заборават Municipal Waste.
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ако не постојат тој пак сака да оди. Можеби за него ќе се вратат.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798
  На вакво нешто адреналинско ми се оди, да одлепам скроз ... моментот е на 1:18 на видеото ;)

   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,325
  Допаѓања:
  3,010
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  на Whitesnake, ама немам друштво и немам кај да спијам во Скопје. Таа шо ми рече да ојме, ми е срам да одам со неа, пошто сите женски се.
  Жално.
   

Сподели: