1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Личен дневник

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од JaMi, 28 септември 2012.

 1. Teen idle

  Teen idle Нов член

  Зачленет на:
  2 октомври 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Pisuvav dnevnik skoro 3 godini i pred 2 meseca prekinav...Ednostavno kako da mi iscezna seta zelba da pisuva i da zacuvam spomeni kako se da izgubi smisla...Pshioterapevtot mi kaza da pocnam da pisuvam dnevnik na nasata prva sesija...ne pocnav a i vekje ne idam na sesii...I sega uste ne znam sto da pravam dali pak da zapocnam da pisuvam bidejki sum podobra za razlika od togas so mislite se srediv
   
 2. FemmeFatale

  FemmeFatale Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 октомври 2017
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  48
  Голема грутка лежи во мене, која никако не се проголтува. Изморена сум...
  Ништо не ме смее, ништо не ме радува.
  Се трудам да ја наоѓам радоста и во најмалите нешта кои секојднево ме опкружуваат, но залудно.
  Целосно сум затворена и заробена во темнината. Ја нема светлината која ме одржуваше на површината за да не потонам.
  Многу измешани чувства, неочекувани мисли, осаменост, болка...
  Едноставно судбината оди против мене.
  Плачам без солзи. (flower)
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 3. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
   
  На antonio и Prashina им се допаѓа ова.
 4. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Хелоу.long time ago..
  Мхм..Окау сум.
  Среќна?
  Не секогаш, ама на пат да научам да бидам задоволна. Одамна не филозофирам за смислата на животот туку живеам. Поубаво ми е така.
  Одамна не размислувам, само делувам.
  Многу нешта се променија. Јас.. Малку позрела,стварно само малку,минимално,ама истата.
  Се движам во ритамот на животот, земам се што ми се пружа, давам колку можам.Стремам да доживеам што повеќе моменти,па тие убавите ги впивам во себе алчно, секој детал, секоја секунда,да не ми побегнат... Ќе ми требаат некогаш.
  Колку е убава есента.
  Златниот октомври. Мое време.
  Се чувствувам добро. Fucking gut. Пупупу да не се урочам :)
  Одам да спијам утре треба рано да станам.


  Ај до...кога ќе имам време.
  Ве сакам.
   
  На Luckky, antonio и Prashina им се допаѓа ова.
 5. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Велам деновиве, дека премногу ми студи... Ладно ми е... Ладно ми е на душата, сакам да се огреам. Се плашам од немањето топлина крај мене, ако продолжи вака, ќе смрзнам... А се плашам и од имањето на топлина... Никако не сум периодов, НИКАКО! безпомошна сум...
   
  На antonio и Aristokrat им се допаѓа ова.
 6. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Цело време се мислам како да си го направам животот од срање нешо кон подобро, подобро да се чувствувам?! :nah
  Прашања кои ме мачат...
  Што да праам... ?
  Кај да одам... ?
  Дали ќе ми биде некогаш подобро... ?
  Што ми фали... ?
  Зошто не сум нормална ко останатите... ?
  Зошто ова незадоволство, оваа незаинтересираност да се биде во живот... ?
  Како да преболам... ?
  Што воопшто да преболам... ?
  Што ме чека во иднината... ?
  Дали ќе бидам успешна... ?
  Дали ќе си најдам дечко што ќе го сакам и ќе ме сака, безусловно, кој ќе направи да се почувствувам сигурно околу него... ?
  Кој ќе биде тој лошотилук од дечко што ќе ме скрши... ?
  Дали воопшто ќе успее, ќе сака да ме скрши... ?
  Дали ќе му дозволам да влезе во моето срце... ?
  Реалноста е сурова... :facepalm2 Имам еден куп прашања, можеби други ден, ќе продолжам...
   
  На BaceE, antonio и Aristokrat им се допаѓа ова.
 7. BaceE

  BaceE Нов член

  Зачленет на:
  26 октомври 2017
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  8
  Почнав да пишувам во 2015 година, за секоја година по еден дневник. Не знам како почна да го пишувам но тоа сега ми стана како опсесија. Пишував разни работи за животот, за луѓето околу мене, за машките, пишував поезија. Сега пишувам за љубовта, за моите грешки. Ги пишувам моите мисли иако секогаш не можам.
  Понекат кога сум тажна пишувам или кога сум разочарана или пак кога сум лута, нервозна, некогаш и од нервоза пишувам.
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798
  [​IMG]

  Мој последен пишан пост на било кој форум, ЦБ ја има честа да ја финиширам мојата форумџиска „кариера“ после нешто над 7 години :) ... причината е слична како што кажа @Saladin во темата Сакам да кажам, а и немам веќе ни време ни желба за форуми, реала си е реала, а виртуелата останува на no life персоните ... guess who (сами точно ќе се пронајдат конкретните ликови) :giggle
  Мило ми е што запознав прекрасни личности од овој форум, со кои што и ден денешен редовно се дружам, и ми се навистина блиски личности во мојот живот.
  И не, не комуницирајте со секакви луѓе, затоа што тие се првите што ќе ве издадат, внимателно бирајте си ги пријателите, не секој ви е пријател, колку и да мислите дека ви е :)

  И да, тоа што лани го пишав на темава, си го реализирав :)
  http://forum.crnobelo.com/threads/Личен-дневник.3699/page-97#post-356298

  upload_2017-12-17_9-51-11.jpeg

  Bye од Beauty&Beast (wave)
   
  #1038 Beauty&Beast, 17 декември 2017
  Последна промена: 17 декември 2017
  На Prashina, Makedonec и escape им се допаѓа ова.
 9. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768
  Секогаш сум ја гледал големата слика затоа што имам големи очи, никогаш не сум бил заинтересиран за малите нешта, за ситниците, за акупунктурата претворена во агонија, погодокот во сржта е точна во истекувањето на крвта, бум во зборовите кои не можат да ги искажат чувствата, без персирање и глуви ноти со кои заспиваат нежните, оние заспаните кои шетаат тивко во ноќта.
   
  #1039 İncognito, 21 декември 2017
  Последна промена: 21 декември 2017
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Малце му треба на разумот да потфрли. :) Тоа е доста интересно.
   

Сподели: