Личен дневник

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Day 27.
Much pain ang no gain, hope this wont end up like in the B movies.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Дневнику види колку е вака лабаво одалечен од фб, од форумскава активност од се. седиш и уживаш.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Една година Црнобел и не е така лошо
 

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Ako mojata nasmevka trae kolku sto trae zajdisonceto vo norveska,.....ako moeto srce e mlado kolku sto e sveza prirodata vo svetska.....ako mojot duh e slobodene kolku sto ima sloboda vo holandija ....sto mi e gajle sto ti izgledas kako pijan rusin...razvratna bugarka ili neraboten makedonec:)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
И така, врти сучи пак дојдов до истата точка кога се` ми е сеедно. Пак истата ладнокрвност, пак истиот недостаток на чувства, пак истата рамнодушност кон се` само што сега знам што ми е и не ми е толку чудно. Се` околу мене ме потсеќа на срање и колку нешто да им е убаво на другите мене ми е тапа и не се ни трудам да согледам некаква убавина во нештата. Умот ми е само во едно нешто и се` друго ме потсеќа на говна. И знам дека е до мене. И знам дека им завидувам на луѓето кои можат да си најдат убавина во едноставни нешта. Јас заборавив какво е чувството да си трогнат од нешто, да си возбуден затоа што ти се случило нешто убаво, да си задоволен од нешто.
Не знам што ми текна, инсталирав апликација некоја real piano и почнав да вежбам акорди и скали, стигнав да вежбам diminished ствари во комбинација со фригиски модуси и почна да ми навира нагон за да се отсвирам па некни земав да се снимам дур свирам за да слушнам како звучи тоа што свирам. И слушнав само мрачнини и тегоби... почна желудникот да ми се превртува, дослушав и избришав и си ветив дека нема да свирам ништо друго освен некои вежби за техника или туѓи ствари. И така, solitary shell - turned on.