1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку време се подготвувате?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. Kiril

  Kiril Активен Член

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  127
  20-25 час најмногу со се туширање, облекување, фризура... :) Брзи сме ние машките :)
   
 2. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  2 за у школу, 3 за у чаршију и такој
   
 3. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  Околу 1 саат за излегување..
   
 4. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  30 минути најмногу :)
   
 5. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  20мин. сосе шминкање! 10мин без, ама сосе барање што да облечам. Дечко ми од другата страна, се облака за 5 ама не знам како му успева пред секое искачање јас да бидам прва спремна и да го чекам него пошто си заборавил цигари или шо ти ја знам :banghead
   
 6. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  15 минути за било која прилика :)
   
 7. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Од 20 мин. до 1 час - во зависност од тоа каде одам и дали претходно ми е средена косата или не.
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Прилично брзо....затоа што не губам многу време во шминкање или превртување на цел плакар!
  Се шминкам минимално освен некогаш кога ми е досадно па ќе решам да ставам нешто плус на мене...
  И го облекувам тоа што прво ќе ми дојде на памет..секогаш си правам брзи комбинации во главата,па немам потреба да стојам пола саат пред плакарот...
   
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Со оглед дека во последно време се подготвувам само за на работа ми требаат десет минути.....5 минути за да си ги најдам алиштата, и останатите за да се облечам :)
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Како што врви времето, се` побрзо и побрзо се спремам за било каде.
  За на училиште најмалку време ми треба за подготовка, си знаам која облека ми е за на училиште, набрзина си правам комбинација, лесна шминка или без шминка и спремна сум.
  За излегување зависи, некогаш подолго некогаш пократко...најчесто зависи од расположение.
   

Сподели: