Колку време се подготвувате?

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
31
Струмица
20-25 час најмногу со се туширање, облекување, фризура... :) Брзи сме ние машките :)
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
20мин. сосе шминкање! 10мин без, ама сосе барање што да облечам. Дечко ми од другата страна, се облака за 5 ама не знам како му успева пред секое искачање јас да бидам прва спремна и да го чекам него пошто си заборавил цигари или шо ти ја знам :banghead
 

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Од 20 мин. до 1 час - во зависност од тоа каде одам и дали претходно ми е средена косата или не.
 
  • Like
Реакции: Photographer

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,541
1,133
Прилично брзо....затоа што не губам многу време во шминкање или превртување на цел плакар!
Се шминкам минимално освен некогаш кога ми е досадно па ќе решам да ставам нешто плус на мене...
И го облекувам тоа што прво ќе ми дојде на памет..секогаш си правам брзи комбинации во главата,па немам потреба да стојам пола саат пред плакарот...
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,265
9,107
1,683
Со оглед дека во последно време се подготвувам само за на работа ми требаат десет минути.....5 минути за да си ги најдам алиштата, и останатите за да се облечам :)
 
  • Like
Реакции: Сара.13

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Како што врви времето, се` побрзо и побрзо се спремам за било каде.
За на училиште најмалку време ми треба за подготовка, си знаам која облека ми е за на училиште, набрзина си правам комбинација, лесна шминка или без шминка и спремна сум.
За излегување зависи, некогаш подолго некогаш пократко...најчесто зависи од расположение.