Колку време се подготвувате?

Roxelana

Староседелец
13 март 2013
134
277
1,063
Скопје
За во школо секогаш се спремам околу 30 минути и пак и тоа ми е малку. Никогаш не стигам со времето.
За излегување околу 2 часа. Тушиње, сушење коса, шминка, бирање облека, пробување комбинации и така натаму.
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
за излегување (со се бирање облека и шминкање) ми треба едно 15 мин....a за косата не и ја мислам многу :sreken
 
  • Like
Реакции: Photographer

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
26
домче
За на работа не ми се потребни повеќе од 5 минути. Се облекувам, пантолоните и кошула чекаат испеглани, чевлите исчистени и низ врата...
За на факс ме фаќа повеќе, околу пола саат. Облечи се, измиј се, колата дури да се среди за на пат, ако останало нешто лом во неа од претходните денови, проверка масло, вода, притисок во гуми... итн...

За излегување сум стално спремен...
Најмногу време во подготовките ми зема чистењето на чевлите, пеглањето и го препуштам на мама.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
5 минути, една минута се облекувам, една минута мијам заби, лице и се чешлам, 5 секунди облекувам патики и останатото време си го местам шалот.
 
  • Like
Реакции: МалиСашко

Malinna

Староседелец
20 јануари 2014
48
41
1,018
23
За на факултет половина час. Станувам,пијам кафенце,се туширам,ја сушам косата,се облекувам,лесна шминка и Чао
 

коста

Истакнат Член
21 мај 2013
145
61
328
32
За на факултет половина час. Станувам,пијам кафенце,се туширам,ја сушам косата,се облекувам,лесна шминка и Чао
ами како на 17 факултет??
јас зависи кога сакам да сум убав на дамите хехех
се облекувам мирисам и после врцнувам гел на косата :cool: сега ми е подолга :D
 

Malinna

Староседелец
20 јануари 2014
48
41
1,018
23
Одам на дополнителни часови за да ми биде полесно,учам за професор!
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,658
5,737
1,153
Час до два, зависи за каде се спремам.
 

*Mina*

Нов член
13 февруари 2014
19
9
3
Скопје
Зависи, ако е денски пола саат..А за искачање или некој повод тоа е процедура од два сата, со пеглање на коса, make-up, бирање пробување што ми се свиѓа највеќе.....