1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку време се подготвувате?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. Roxelana

  Roxelana Староседелец

  Зачленет на:
  13 март 2013
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  276
  За во школо секогаш се спремам околу 30 минути и пак и тоа ми е малку. Никогаш не стигам со времето.
  За излегување околу 2 часа. Тушиње, сушење коса, шминка, бирање облека, пробување комбинации и така натаму.
   
 2. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  за излегување (со се бирање облека и шминкање) ми треба едно 15 мин....a за косата не и ја мислам многу :sreken
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  За на работа не ми се потребни повеќе од 5 минути. Се облекувам, пантолоните и кошула чекаат испеглани, чевлите исчистени и низ врата...
  За на факс ме фаќа повеќе, околу пола саат. Облечи се, измиј се, колата дури да се среди за на пат, ако останало нешто лом во неа од претходните денови, проверка масло, вода, притисок во гуми... итн...

  За излегување сум стално спремен...
  Најмногу време во подготовките ми зема чистењето на чевлите, пеглањето и го препуштам на мама.
   
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  5 минути, една минута се облекувам, една минута мијам заби, лице и се чешлам, 5 секунди облекувам патики и останатото време си го местам шалот.
   
  На МалиСашко му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Malinna

  Malinna Староседелец

  Зачленет на:
  20 јануари 2014
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  41
  За на факултет половина час. Станувам,пијам кафенце,се туширам,ја сушам косата,се облекувам,лесна шминка и Чао
   
 6. коста

  коста Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 мај 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  61
  ами како на 17 факултет??
  јас зависи кога сакам да сум убав на дамите хехех
  се облекувам мирисам и после врцнувам гел на косата :cool: сега ми е подолга :D
   
 7. Malinna

  Malinna Староседелец

  Зачленет на:
  20 јануари 2014
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  41
  Одам на дополнителни часови за да ми биде полесно,учам за професор!
   
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Час до два, зависи за каде се спремам.
   
 9. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,321
  Допаѓања:
  3,003
  30 минути со се туширање, за билокаде.
  Се чудам што прават кога се подготвуваат два часа?
  За два часа и кифли ќе измесам и ќе се спремам...:eek
   
  На Stojne, Змејче, melpomena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. *Mina*

  *Mina* Нов член

  Зачленет на:
  13 февруари 2014
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  9
  Зависи, ако е денски пола саат..А за искачање или некој повод тоа е процедура од два сата, со пеглање на коса, make-up, бирање пробување што ми се свиѓа највеќе.....
   

Сподели: