Колку време се подготвувате?

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
За школо обично се спремам 20 минути до пола саат.
А за излегување 40 минути ако претходно имам испланирано шо и како ќе носам... али ако не може и 2 саата (ретко се дешава тоа).. :)
 
  • Like
Реакции: Сара.13

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Во принцип околу 1час сигурно ми одзема време спремањето, со се коса, облека, шминка.Е сега зависи ако е за на школо тогаш пола час ми е доволен, за излегување зависи од расположение, некогаш час, некогаш 2.
Само знам дека порано многу повеќе време посветував, сега се` повеќе ме мрзи и гледам да сум што побрза и поефективна :)
 

dalmatian

Полноправен Член
2 март 2014
50
12
8
Понекогаш знам да се заитам и 1 час да се спремувам.:DD
 

ВинаНевина

Полноправен Член
26 мај 2017
78
68
18
Зависи за каде се спремам. За завршување обврски преку ден потребни ми се 15-20 минути, зашто не се тинтрам многу. А ако е за вечерно излегување знаам и те како да заглавам, некогаш и саатипол ми е малце. :rolleyes: Girl struggles!!
 
  • Like
Реакции: Traviesa

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
За секој ден 15 минути со се шминкање и облекување.
Ако излегувам навечер може и подолго, во зависност од тоа како ќе изберам да се нашминкам. Фала богу што природно ми е права косата, па со неа се замарам само од аспект на нега, а не пеглање и фризури.:zelen(star)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Највеќе 45 минути.А без шминкање 20 минути.Некогаш не стигам да се нашминкам,или воопшто и не се шминкам.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
786
1,133
Skopje
Темава е повеќе лична за понежниот ни пол али еве не е забранета и за нашиот,мене во глобала ми се доволни 15 до 20 минути,а за разлика од некој јас се бањам и кога не излагам :svirka:cool:
 
  • Like
Реакции: Traviesa

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
104
153
За на работа, и за преку ден 15 минути. А за навечер околу 40, 50 минути