1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку време се подготвувате?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. Butterfly^^

  Butterfly^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 јануари 2013
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  271
  За школо обично се спремам 20 минути до пола саат.
  А за излегување 40 минути ако претходно имам испланирано шо и како ќе носам... али ако не може и 2 саата (ретко се дешава тоа).. :)
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Во принцип околу 1час сигурно ми одзема време спремањето, со се коса, облека, шминка.Е сега зависи ако е за на школо тогаш пола час ми е доволен, за излегување зависи од расположение, некогаш час, некогаш 2.
  Само знам дека порано многу повеќе време посветував, сега се` повеќе ме мрзи и гледам да сум што побрза и поефективна :)
   
 3. dalmatian

  dalmatian Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 март 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  12
  Понекогаш знам да се заитам и 1 час да се спремувам.:DD
   
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Пола саат понекогаш 10 мин
   
 5. ВинаНевина

  ВинаНевина Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 мај 2017
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  68
  Зависи за каде се спремам. За завршување обврски преку ден потребни ми се 15-20 минути, зашто не се тинтрам многу. А ако е за вечерно излегување знаам и те како да заглавам, некогаш и саатипол ми е малце. :rolleyes: Girl struggles!!
   
  На Traviesa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  За секој ден 15 минути со се шминкање и облекување.
  Ако излегувам навечер може и подолго, во зависност од тоа како ќе изберам да се нашминкам. Фала богу што природно ми е права косата, па со неа се замарам само од аспект на нега, а не пеглање и фризури.:zelen(star)
   
 7. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  128
  Највеќе 45 минути.А без шминкање 20 минути.Некогаш не стигам да се нашминкам,или воопшто и не се шминкам.
   
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,729
  Допаѓања:
  759
  Темава е повеќе лична за понежниот ни пол али еве не е забранета и за нашиот,мене во глобала ми се доволни 15 до 20 минути,а за разлика од некој јас се бањам и кога не излагам :svirka:cool:
   
  На Traviesa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  За на работа, и за преку ден 15 минути. А за навечер околу 40, 50 минути
   

Сподели: