Колку време се подготвувате?

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
...за на школо/факултет, за на работа, за вечерно излегување, за разни свечености??
Колку?
Половина час, час, два, три, пет, цел ден...?
Со што почнувате, а со што завршувате при подготвувањето?
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
261
369
63
За на школо обично некои 15-30 минути,а за вечерно излегување саат време,некогаш и повеќе зависи дали ќе се изнервирам со косата,а често се случува тоа :D
Започнувањето за излегување ми започнува со вадење цела облека од плакар и си комбинирам нешто,па потоа косата ја правам и на крај се шминкам,парфемчето и да ме нема :)
 
  • Like
Реакции: Rosana

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
За нашкола набрзина(секогаш заспивам) :D
а за излегување 15-30 мин
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
За на факултет 15 мин, почнувам со облекување, па тоалет,па минимална шминка и тоа е тоа :biggrin
А за искачање 2,2ипол саати , почнувам со туширање,па сушење коса,пеглање,30мин мислење и пробување што да се носи и на крај шминкање :wub
 
  • Like
Реакции: Sugar

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
За на факултет пола саат најмногу, а за вечерното излегување па околу саат време тука некаде... :)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
За на училиште сум за 15минути спремна, а за излегување ми треба повеќе време, ако имам спремено облека брзо се спремам, а кога немам околу 30-45 минути тука спага и миење на косата и фенирање.:wub
 

The Countess

Полноправен Член
15 февруари 2012
43
53
18
Elean Donan Castle
Ух, за во школо нешто помалку од 20тина минути.
Инаку за излегување саат и нешто, ако станува збор за некоја посвечена прослава (свадба) многу повеќе, де вака, де така, де ова-она... А почнувам правење плејлиста за да свири музиче додека се спремам. :Р
 
  • Like
Реакции: Rosana

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Школо 15 минути, за искачање пола саат, ако претходно имам испеглана коса и одбрано облека :D