1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку време се подготвувате?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  ...за на школо/факултет, за на работа, за вечерно излегување, за разни свечености??
  Колку?
  Половина час, час, два, три, пет, цел ден...?
  Со што почнувате, а со што завршувате при подготвувањето?
   
 2. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  За на школо обично некои 15-30 минути,а за вечерно излегување саат време,некогаш и повеќе зависи дали ќе се изнервирам со косата,а често се случува тоа :D
  Започнувањето за излегување ми започнува со вадење цела облека од плакар и си комбинирам нешто,па потоа косата ја правам и на крај се шминкам,парфемчето и да ме нема :)
   
  На Rosana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327
  За нашкола набрзина(секогаш заспивам) :D
  а за излегување 15-30 мин
   
 4. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  За на факултет 15 мин, почнувам со облекување, па тоалет,па минимална шминка и тоа е тоа :biggrin
  А за искачање 2,2ипол саати , почнувам со туширање,па сушење коса,пеглање,30мин мислење и пробување што да се носи и на крај шминкање :wub
   
  На Sugar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  За на факултет 20 мин
  А за искачање некој си саат,саат ипол
   
 6. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  За на факултет пола саат најмногу, а за вечерното излегување па околу саат време тука некаде... :)
   
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  За на училиште сум за 15минути спремна, а за излегување ми треба повеќе време, ако имам спремено облека брзо се спремам, а кога немам околу 30-45 минути тука спага и миење на косата и фенирање.:wub
   
 8. The Countess

  The Countess Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  53
  Ух, за во школо нешто помалку од 20тина минути.
  Инаку за излегување саат и нешто, ако станува збор за некоја посвечена прослава (свадба) многу повеќе, де вака, де така, де ова-она... А почнувам правење плејлиста за да свири музиче додека се спремам. :Р
   
  На Rosana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nemirna.

  Nemirna. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  84
  Школо 15 минути, за искачање пола саат, ако претходно имам испеглана коса и одбрано облека :D
   
 10. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  За 30 минути тип топ средена:nasmevka
   

Сподели: