1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какво кафе пиете?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Значи во принцип, макијато (освен доколку не се додаде млеко). Само без еспресо машината, old school.
   
 2. crvenkapa

  crvenkapa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  593
  irish cappuccino ili bilo kakvo cappuccino
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Макијато и лате ми се нај по мој вкус.

  Know Your Coffee.jpg
   
  На WomanInRed и street_chic им се допаѓа ова.
 4. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  кафе со таа жената на него што е црната Бразилката :rofl [​IMG]
   
 5. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  Ретко пием кафе, али кд пием претежно нес мутен без лед.;)
   
 6. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  еден збор - НЕС! :zelen чудно што првото кафе ми беше турско, бљак! Не го можам, несов ми има посебен вкус на задоволство.. :sreken
   
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  ами секакво :D
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Може macchiato, mocha, galao и понекад irish coffee. [​IMG]

  38waystomakeaperfectCoffee_541aafbba6bcb_w1483.jpg
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Нескафе.. за турско неќам да слушнам.
   
 10. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Да баш и јас исто. Цρно бρе гоρκо κафе со мн κајмаκ .. ох ох ми се сопи κафе сеа:D
   

Сподели: