Какво кафе пиете?

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас нес, обавезно наутро. Попладне знам капучино да се напијам, но во тоа време одбегнувам кафе. Исто турско не пијам, само една шоља турско имам испиено во животов.
 

Lorejn

Полноправен Член
15 февруари 2012
66
82
18
Е ме фати мерак сеа за нескафе. :nah
A касно ми е, ќе неможам да заспијам после цела вечер. Кога и да се напијам какво и да е кафе, до сабајле сум будна.
Нескафе не пијам во последно време, баш поради оваа причина... повеќе капучиното, послабо ми делува.
Турско, ич.
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,082
1,631
113
Македонија
Порано се дрогирав со кафе али сеа намалив..најчесто макијато си пијам еве баш пред 20 минути пиев :)
 

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
кафе адикт сум :) Го пијам со многу малку шеќер. Горчливо кафе - слатки мисли, што би се рекло :kafe:pusi
Пијам турско али со млеко во прав исклучиво. Нес ретко пијам многу ми е благо. Макијато знам да се напијам, француско, експресо и капучино само од ванила.
 

marijama4e

Нов член
19 февруари 2012
2
0
1
30
Kakvo i da bilo samo da bide kafe,bez kafe ne mi minuva denot... sea malku ja smeniv semata poradi niskite temperaturi po4nav da pijam caj :)