1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какво кафе пиете?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Какво кафе преферирате да пиете?
  Јас обично нескафе, капучино. Турско, воопшто не пијам :)
   
  На vitocorleone, Elizabeth Bathory, MarGrey и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  турско пијам дома,а кога излегувам најчесто макијато,еспресо или нес.
   
  На Dee Dee, marijama4e, Psychobilly и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас нес, обавезно наутро. Попладне знам капучино да се напијам, но во тоа време одбегнувам кафе. Исто турско не пијам, само една шоља турско имам испиено во животов.
   
  На MarGrey, Dee Dee, marijama4e и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Lorejn

  Lorejn Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  82
  Е ме фати мерак сеа за нескафе. :nah
  A касно ми е, ќе неможам да заспијам после цела вечер. Кога и да се напијам какво и да е кафе, до сабајле сум будна.
  Нескафе не пијам во последно време, баш поради оваа причина... повеќе капучиното, послабо ми делува.
  Турско, ич.
   
  На niche123, Dee Dee и Marrie им се допаѓа ова.
 5. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Нескафе - Стронг (наутро 4:00)
  Еспресо (наутро 8:00)
  Макијато (евентуално после факултет со друштво)
   
  На niche123, Dee Dee и marijama4e им се допаѓа ова.
 6. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Порано се дрогирав со кафе али сеа намалив..најчесто макијато си пијам еве баш пред 20 минути пиев :)
   
 7. She

  She Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  568
  кафе адикт сум :) Го пијам со многу малку шеќер. Горчливо кафе - слатки мисли, што би се рекло :kafe:pusi
  Пијам турско али со млеко во прав исклучиво. Нес ретко пијам многу ми е благо. Макијато знам да се напијам, француско, експресо и капучино само од ванила.
   
 8. marijama4e

  marijama4e Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Kakvo i da bilo samo da bide kafe,bez kafe ne mi minuva denot... sea malku ja smeniv semata poradi niskite temperaturi po4nav da pijam caj :)
   
 9. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Пијам само турско без шеќер.
   
 10. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  Нес кафе со млеко:p
   
  На niche123 и Dee Dee им се допаѓа ова.

Сподели: