1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какво кафе пиете?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Турско кафе со млеко и шеќер
   
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Кога станувам обавезно турско кафе со 1л.кафеав шеќер.
  Навечер после раб.само какао.
   
 3. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  128
  Kade moze da se nabavi zelenoto kafe? Kolku cini?
   
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,195
  Допаѓања:
  2,266
  Мислам го има во зегин аптеките барем таму го имам приметено. Па ај ако најдеш и го пробаш сподели искуство па дали вреди да се купува. :)
   
 5. supersonik

  supersonik Староседелец

  Зачленет на:
  27 август 2016
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  9
  zeleno kafe e stetno...pred nekolku godini imase u javnost za site so go piele da se javat na lekar.....od togash nikoj veke ne go reklamirashe.........naravoucenie...se sto velat deka e zdrava hrana....e stetno
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,195
  Допаѓања:
  2,266
  Можно е, не сум баш во тек.
  Јас го имам приметено во зегин само и во Бугарија баш летово :) ама никогаш не сум го купила оти не верувам дека помага искрено.
   
 7. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  124
  Ќе се самоцитирам :D
  Покрај овие , пијам и еспресо , макијато , и се останато што е еден вид кафе :D . Што да правам едноставно кафехолик сум и сакам секое кафе со сите вкусови и додатоци да го пробам :franticза шеќер неам проблем . Од горко до многу благо пијам :D
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  31
  Не викаш на кафе, а? :)
   
  На WolfGirl и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 9. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  дома почесто турско дека друг ми хо прави а кога не ме мрзи си правам нес
  кога сум излезен најчесто еспресо


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,731
  Допаѓања:
  885

Сподели: