1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какво кафе пиете?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  128
  Повели кога сакаш :D и онака немам друштво кој ми парира со толку кафиња :D
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  32
  Прифаќам понуда :)
   
  На WolfGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Кафехоличар не бира какво кафе да пие. Секакво, но дома најмногу нескафе и турско, зависи од моментот :). Во кафич, најчесто еспресо или фредо капучино.
   
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,488
  Допаѓања:
  14,398
  Првото утринско и последно во денот турско кафе. Потоа преминувам на какао.
   
  На Luckky, Ananas и Хептаграм XI им се допаѓа ова.

Сподели: