1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какво кафе пиете?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Турско, Макијато, Капучино.
   
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,759
  Допаѓања:
  781
  Еспресо бе !
   
 3. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  692
  нес и турско
   
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Капучино, нескафе, макијато :)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Во поседно време само од Тим Хортонс. Инаку од Старбакс понекогаш.
   
 6. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  130
  Tursko , nes , kapucino , kafinja vo koi se " davam " :zelen
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Тотално.

  кафе.png
   
  На Hkakashi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. supersonik

  supersonik Староседелец

  Зачленет на:
  27 август 2016
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  9
  posle sekoe neskafe makijato ili kapucino baram tursko....t.e makedonsko bez seker..za da se napijam kafe.de a ne slatkis....a za vadenje od mrtvi...najdobro mi e espresoto
   
 9. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  134
  Макијато,нескафе и македонско...
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574

Сподели: