1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Имате ли брат/сестра?

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Dea, 16 февруари 2012.

 1. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Да, брат помал од мене 6 год! :giggle
   
 2. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Имам тројца полубраќа. Еден од таткова страна 8 годишен и две од мајкина 2 годишен и 6 месечен. И сите многу си ги сакам.
   
 3. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Поголем брат 3 ипол години но исто ко да е помал и да е женско :). Таква личност ко него мислам нема на планетава. Чудо невидено.
  У животот два пати се имаме гушнато првиот пат беше кога си ја скрши ногата, а вториот пат кога го нападнаа, останатото време или се расправаме или се нервираме, тепањето одамна ни стана досадно ама затоа шамари обавезно си маваме. :)
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Holla

  Holla Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2014
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  90
  Имам брат постар 3 години .. кој не зборува со нас скоро 10 години ... а се познава дека не сака и го сакаме .. али .. не знам у што е проблемот ..
  Не знам дали е психолошки проблем .. пошто се дружи со другари, на факс. му иде добро еве сега завршува годинава ... и не знам во што е проблемот што не зборува со никој од семејството ...
   
 5. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Немам брат или сестра.
  Можеби сакам а можеби и не сакам да имам.
   
 6. girly girl

  girly girl Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  29
  Имам сестра 3 и пол години поголема од мене :)
   
 7. Special

  Special Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 август 2013
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  19
  Брат постар 4години кој цел живот ќе ме советува што како кога :)
   
 8. balletshoes

  balletshoes Нов член

  Зачленет на:
  31 август 2014
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  3
  Имам брат постар од мене 6,5 години и многу се сакаме, никогаш не ме нервира и секогаш сме заедно во се :)
   
 9. belabelina

  belabelina Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  25
  Имaм две сестри еднатa е пoстaрa 3гoдини, а другaтa 4гoдини е пoмaлa oд мене a јaс сум среднa aмa се пoнaшaт кaкo нaјмaлa дa сум
   
 10. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  За жал имав, многу одамна....судбната си поигра и ми го зема премногу рано...=(
   

Сподели: