1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Имате ли брат/сестра?

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Dea, 16 февруари 2012.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Хахаха ќе се налути и ќе ме каже на мајка ми :patos:patos како што и секоја принцеза прави :D
   
  На Lizbeth и Headache им се допаѓа ова.
 2. Lightning strike

  Lightning strike Нов член

  Зачленет на:
  4 јули 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  5
  Имам братче помало, разлика сме 6ипол години ама сепак се согласуваме :)
   
  На Headache му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pisces

  Pisces Истакнат Член

  Зачленет на:
  4 јули 2016
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  40
  Сестра имам,2 години поголема:D
   
  На Headache му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  130
  Sestra , 4 godini i 9 meseci postara :)
   
  На Headache му/ѝ се допаѓа ова.
 5. klepsidra

  klepsidra Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  46
  Сестра постара, мило ми е што ја имам.
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Имам брат,постар од мене,4 години сме разлика,многу го сакам,многу ми помага,многу го сакам
   
 7. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Имам сестра. Поголема од мене 6 години
   
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,870
  Допаѓања:
  932
  Мажена?
   
 9. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Да. Со две дечиња
   
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,870
  Допаѓања:
  932
  Ах да, некаде низ форумов зборуваше за внуци дека имаш...
  Не е мудро да расправаш толку за себе си јавно на форум...
  Just saying...
   

Сподели: