1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Имате ли брат/сестра?

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Dea, 16 февруари 2012.

 1. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Имам брат помал 3,5 години, голем трујач е, многу е напорен и мисли дека се' е негово:mad:
   
 2. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Да,имам 3 сестри и еден полубрат
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Демонката

  Демонката Нов член

  Зачленет на:
  8 февруари 2016
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  jas imam brat i sestra sestra mi e najgolema ima 21 godina taa e mazena so nea jas se slozuvav koga ne bese mazena ponekogas se karavme koga se oblekuvase i mi gi zimase alistata a brat mi ima 18 godini epa za nego imam mnogu za govorejne se karame za: kako prvo za jadejneto :mstickle za toa deka nego kako mall mnogu go tepale a mene me galat (facepalm) se karame za koj posleden kje udre on sekako e posleden (bravo) isto se karame za komjuterot ama koga nee doma za mene e bingoo :igra i site moi drugarki gi mraze :banghead mnogu e poblizok so sestrami so nea ne se karaat cesto ama ima nogu zgodni drugari :gjavol brat mi so ke se prai mnogu gi sakam i brat mi i sestra mi
   
 4. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Сестра имам 2 години помала е до мене ме нервира многуу :besen :besen посебно за тоа како се однесува со моите и затоа ако ми ги искине живците и ја тепам а иначе кога не се караме си збориме за по школо некој смешни случки итн.
   
 5. ScorpioNka

  ScorpioNka Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 март 2016
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  41
  Имам сестра постара 6 години. Не се нервираме една со друга, ама и не сме многу блиски. Додека да ми роди внучиња зборувавме само општи муабети и консултации исклучиво за работата. Сега сме почесто во контакт, но само заради дечките, кои ги сакам најмногу на свет и не можам да замислам ни еден ден без нив (inlove)(inlove)(inlove)
   
  На Mnogo Bitno и Solange им се допаѓа ова.
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Две мали братчиња, сонциња.. Не можам да замислам живот без нив. За нив и би дала и би зела живот. Ете поголемото братче сеа во пубертет почна да се отвара, тајни да ми кажува.. душа е :sreken
  Гушка до нив:zelen
   
  На Solange и ScorpioNka им се допаѓа ова.
 7. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Имам и брат и сестра, двајцата помали од мене брат ми година и два месеци, а сестра ми осум години :)
   
  На Kisserboy и Solange им се допаѓа ова.
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Ја си имам принцеза дома :D
   
  На Headache му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Нешто сте го ицнале сигурно ? :^):)
   
 10. Headache

  Headache Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јуни 2016
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  72
  Хахах само ако те прочита! :D
  Јас имам братче помало!
   

Сподели: