1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Имате ли брат/сестра?

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Dea, 16 февруари 2012.

 1. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  Дали имате брат или сестра и колку? Ве нервираат?! Колкави се?

  Ете јас да кажам :) Имам брат и има 18 години. Ме нервира одвреме- навреме и понекогаш се тепаме онака :D
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Најголема сум. Имам две помали сестри. И да ви се пофалам најдобри се.
  Си ги сакам најмногу и си ги тепам најмногу. :D
   
  На Loner, 84 sk_Y ^_-, WomanInRed и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Немам ништо, самичка сум :( а сакав братче помало да имам :cool:
   
  На Loner и Y1K991 им се допаѓа ова.
 4. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Брат имам ,во моментот ме нервира максимално,сакал на компјутерот да седи :lut
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327
  Брат 5 години поголем од мене.
  Времето кога се тепавме ни помина сеа само преку зборови. :D
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 6. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Имам помал брат (има 18 години) и најмногу си го сакам :) одамна не се караме, големи сме двајцата веќе, пораснавме :p а порано кога сме се карале, тоа било за глупости, ама деца што ќе правиш :) многу ретко се каравме, повеќето пати се браневме, а и сеуште си се браниме :D
   
  На Ace_18 и Dea им се допаѓа ова.
 7. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  Ние со брат ми сме уште во тој периот на карање и тепање :D. Ама и се браниме, особено тој мене ме брани :)
   
  На Loner, Bibi@ и важна им се допаѓа ова.
 8. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Сама сум :eekops:
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 9. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Епа браќа, нивното размислување е такво, никој несмее да ги чепне сестрите :D
  Се сеќавам кога го фатив првиот дечко, брат ми ми викаше да му кажам ако нешто ми направи, па ќе видел он :D хахаха му викам абе мали ај глеј си работа :D
   
 10. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  Хахахахаааа ме изнасмеа! :D А помал брат викаш а? Храбро дете за да му се спротистави на поголем од него :D Ама такви се што викаш, да не' бранат само :)
   

Сподели: