Имате ли брат/сестра?

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
22
Дали имате брат или сестра и колку? Ве нервираат?! Колкави се?

Ете јас да кажам :) Имам брат и има 18 години. Ме нервира одвреме- навреме и понекогаш се тепаме онака :D
 
  • Like
Реакции: Loner

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
376
516
393
Брат имам ,во моментот ме нервира максимално,сакал на компјутерот да седи :lut
 
  • Like
Реакции: Loner

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Брат 5 години поголем од мене.
Времето кога се тепавме ни помина сеа само преку зборови. :D
 
  • Like
Реакции: Loner

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Имам помал брат (има 18 години) и најмногу си го сакам :) одамна не се караме, големи сме двајцата веќе, пораснавме :p а порано кога сме се карале, тоа било за глупости, ама деца што ќе правиш :) многу ретко се каравме, повеќето пати се браневме, а и сеуште си се браниме :D
 
  • Like
Реакции: Ace_18 and Dea

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
22
Имам помал брат (има 18 години) и најмногу си го сакам :) одамна не се караме, големи сме двајцата веќе, пораснавме :p а порано кога сме се карале, тоа било за глупости, ама деца што ќе правиш :) многу ретко се каравме, повеќето пати се браневме, а и сеуште си се браниме :D
Ние со брат ми сме уште во тој периот на карање и тепање :D. Ама и се браниме, особено тој мене ме брани :)
 
  • Like
Реакции: Loner, Bibi@ and важна

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Ние со брат ми сме уште во тој периот на карање и тепање :D. Ама и се браниме, особено тој мене ме брани :)
Епа браќа, нивното размислување е такво, никој несмее да ги чепне сестрите :D
Се сеќавам кога го фатив првиот дечко, брат ми ми викаше да му кажам ако нешто ми направи, па ќе видел он :D хахаха му викам абе мали ај глеј си работа :D
 

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
22
Епа браќа, нивното размислување е такво, никој несмее да ги чепне сестрите :D
Се сеќавам кога го фатив првиот дечко, брат ми ми викаше да му кажам ако нешто ми направи, па ќе видел он :D хахаха му викам абе мали ај глеј си работа :D
Хахахахаааа ме изнасмеа! :D А помал брат викаш а? Храбро дете за да му се спротистави на поголем од него :D Ама такви се што викаш, да не' бранат само :)