Имате ли брат/сестра?

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Имам брат помал 3,5 години, голем трујач е, многу е напорен и мисли дека се' е негово:mad:
 

Демонката

Нов член
8 февруари 2016
13
2
1
21
jas imam brat i sestra sestra mi e najgolema ima 21 godina taa e mazena so nea jas se slozuvav koga ne bese mazena ponekogas se karavme koga se oblekuvase i mi gi zimase alistata a brat mi ima 18 godini epa za nego imam mnogu za govorejne se karame za: kako prvo za jadejneto :mstickle za toa deka nego kako mall mnogu go tepale a mene me galat (facepalm) se karame za koj posleden kje udre on sekako e posleden (bravo) isto se karame za komjuterot ama koga nee doma za mene e bingoo :igra i site moi drugarki gi mraze :banghead mnogu e poblizok so sestrami so nea ne se karaat cesto ama ima nogu zgodni drugari :gjavol brat mi so ke se prai mnogu gi sakam i brat mi i sestra mi
 

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Сестра имам 2 години помала е до мене ме нервира многуу :mad :mad посебно за тоа како се однесува со моите и затоа ако ми ги искине живците и ја тепам а иначе кога не се караме си збориме за по школо некој смешни случки итн.
 

ScorpioNka

Истакнат Член
29 март 2016
29
41
113
Имам сестра постара 6 години. Не се нервираме една со друга, ама и не сме многу блиски. Додека да ми роди внучиња зборувавме само општи муабети и консултации исклучиво за работата. Сега сме почесто во контакт, но само заради дечките, кои ги сакам најмногу на свет и не можам да замислам ни еден ден без нив (inlove)(inlove)(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and Solange

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Две мали братчиња, сонциња.. Не можам да замислам живот без нив. За нив и би дала и би зела живот. Ете поголемото братче сеа во пубертет почна да се отвара, тајни да ми кажува.. душа е :sreken
Гушка до нив:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Solange and ScorpioNka