1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Имате ли брат/сестра?

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Dea, 16 февруари 2012.

 1. Трн во око

  Трн во око Нов член

  Зачленет на:
  30 јануари 2013
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  20
  Имам сестра поголема од мене 3 ипол години, рака во оган става за мене :) срцка е :sreken
   
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,695
  не имало неколку самци на форумов:D
  инаку отсекогаш сум сакала постар брат.
   
 3. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  сестра, близнаци сме и една минута е постара од мене:)
   
 4. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Брат и го обожавам:)
  Кога ме живцира ушите му ги тргам ко на магаре,
  да порасне уште некоја педа:zelen
   
 5. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Постар брат...
  Често е на пат и многу ми фали...:(
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Имам брат, постар 3 години и иако ретко збориме, ме нервира најмногу.
   
 7. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Мојот помал од мене, а прееска ова ми го прати:

  Кога во град ја сретнеш сестра ти со дечкото
  [​IMG]

  :patos
   
  На VULKAN-PEPEL му/ѝ се допаѓа ова.
 8. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  имам сестра,најубава и најдобра
  помала е од мене 2 г и 7 месеци и ја обожавам:)(hug)
   
 9. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  814
  Сестра имам јас, постара е од мене 5год. :)
  ПОрано многу се тепавме, хаос по дома хаха
  А сега не големи сме :p
  Некогаш смао се караме онака. Ама не давам никој да ми чепне :)
  Некогаш многу а живци ми иди хаха
  А од секогаш сум сакала и брат да имам поголем, ама ова сестрава и ко за брат и ко за сестра испадна :D
   
 10. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Брат постар 3 години, и сеуште се тепаме хахах повеќе наликува на тој скокотка јас бегам низ цела ќука. Штета што живее во друг град па се гледаме еднаш месечно, нема со кој да се карам сега за даљинското хахаха
   

Сподели: