Имате ли брат/сестра?

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Брат.... постар од мене 4 години....
Многу си го сакам,
ме брани, ме чува и за се што ми треба е покрај мене..
еден повик и секундарно може да се нацрта кај и да сум..
 
  • Like
Реакции: Badgirl, JaMi and 4FUN

Rosana

Староседелец
24 јуни 2012
267
499
1,063
имам брат има 21год и да често знае да ме нервира и се караме :D
 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Сестра, 2ипол години помлада од мене. Со оглед на тоа дека е во пубертет тешко се живее со неа, по дома си ја викама мегафон :D
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Имам брат, 3 години помлад од мене, и ме нервира во последно време ич не ме слуша.
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Имам сестра различни сме скроз неаме ништо заедничко ама си ја сакам ....:) и уште едно братче мало кое што не ми е крвно оти е Германче и е син на моето германско семејство ама мене ми е братче најубавко и се вика Simon Daniel(hug)
 
  • Like
Реакции: parvati

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Брат помал од мене три години. Знам дека имам пишувано на темава дека имам брат.
Како мали многу се каравме и тепавме, тогаш можев убо да го наќовтам, сега се осеќам минијатурно пред него.:D
Пак некогаш знам да го нервирам и тоа намерно го правам дека интересно ми е да го нервирам.:sreken
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
594
825
1,093
Сестра ,6 години помала од мене ...
Се тепаме (ја тепам) ама ептеен си ја сакам .... :rofl