1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Имате ли брат/сестра?

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Dea, 16 февруари 2012.

 1. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Брат.... постар од мене 4 години....
  Многу си го сакам,
  ме брани, ме чува и за се што ми треба е покрај мене..
  еден повик и секундарно може да се нацрта кај и да сум..
   
  На Badgirl, JaMi и 4FUN им се допаѓа ова.
 2. Препознатлива

  Препознатлива Истакнат Член

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  94
  Имам брат кој го викам цимер и е постар од мене 13 месеци :D
   
  На VULKAN-PEPEL му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rosana

  Rosana Староседелец

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  267
  Допаѓања:
  499
  имам брат има 21год и да често знае да ме нервира и се караме :D
   
 4. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  Сестра, 2ипол години помлада од мене. Со оглед на тоа дека е во пубертет тешко се живее со неа, по дома си ја викама мегафон :D
   
 5. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  Имам брат, 3 години помлад од мене, и ме нервира во последно време ич не ме слуша.
   
 6. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Имам поголема сестра и брат близнак :)
   
  На Trouble, Gemini, Bum-Bum и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Имам сестра различни сме скроз неаме ништо заедничко ама си ја сакам ....:) и уште едно братче мало кое што не ми е крвно оти е Германче и е син на моето германско семејство ама мене ми е братче најубавко и се вика Simon Daniel(hug)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Брат помал од мене три години. Знам дека имам пишувано на темава дека имам брат.
  Како мали многу се каравме и тепавме, тогаш можев убо да го наќовтам, сега се осеќам минијатурно пред него.:D
  Пак некогаш знам да го нервирам и тоа намерно го правам дека интересно ми е да го нервирам.:sreken
   
 9. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Сестра ,6 години помала од мене ...
  Се тепаме (ја тепам) ама ептеен си ја сакам .... :rofl
   
 10. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Сестра. Помал сум 30 минути.
   
  На Prashina, Trouble и Gemini им се допаѓа ова.

Сподели: