Доколку би можеле да изберете, каде би посакале да се родите и зошто баш таму? | Црнобело Форум

Доколку би можеле да изберете, каде би посакале да се родите и зошто баш таму?

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
некаде на егзотично место,шознам кај шо нема зима.или евентуално њу јорк,бразил,холандија
 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
САД, подобар живот, просперитет, поголеми шанси за успех... Се што немаме во Македонија
 

Vodolija

Нов член
14 февруари 2012
4
3
3
Во некое убаво место во Јужна Америка.Знам дека многу добро ќе се вклопам таму.
 

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
28
Не дека не си го сакам потеклото, напротив, ама кога би можел да бирам во кој град тогаш би избрал еден од овие: Рим, Пекинг или Лондон. Значи би сакал место каде има безброј културни, музички и уметнички случувања, огромни музеи, микс од стара и модерна архитектура, подобри образовни институции и т.н. Се на се, место кое нуди широк избор на можности.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Во Битола...одсекогаш ми бил омилен град,уште од кога не носеа по екскурзии во основно!:) а сега имам причина плус заради либето :D
Друго место ми е Раша :D