1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Доколку би можеле да изберете, каде би посакале да се родите и зошто баш таму?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од 4FUN, 10 март 2012.

 1. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  некаде на егзотично место,шознам кај шо нема зима.или евентуално њу јорк,бразил,холандија
   
 2. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  САД, подобар живот, просперитет, поголеми шанси за успех... Се што немаме во Македонија
   
 3. Vodolija

  Vodolija Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  3
  Во некое убаво место во Јужна Америка.Знам дека многу добро ќе се вклопам таму.
   
 4. Мирче_мкД

  Мирче_мкД Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  173
  Допаѓања:
  121
  Не дека не си го сакам потеклото, напротив, ама кога би можел да бирам во кој град тогаш би избрал еден од овие: Рим, Пекинг или Лондон. Значи би сакал место каде има безброј културни, музички и уметнички случувања, огромни музеи, микс од стара и модерна архитектура, подобри образовни институции и т.н. Се на се, место кое нуди широк избор на можности.
   
 5. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  Би се родила во Италија........аахх :)
   
 6. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
 7. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
 8. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Во Битола...одсекогаш ми бил омилен град,уште од кога не носеа по екскурзии во основно!:) а сега имам причина плус заради либето :D
  Друго место ми е Раша :D
   
 9. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  Калифорнија, фак јес! :)
   
 10. theowndemon

  theowndemon Полноправен Член

  Зачленет на:
  8 јули 2013
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  33
  Лондон. Едноставно град кој го обожувам. Не знам зошто, не знам како важно омилен град ми е.
   

Сподели: