Доколку би можеле да изберете, каде би посакале да се родите и зошто баш таму? | Црнобело Форум

Доколку би можеле да изберете, каде би посакале да се родите и зошто баш таму?

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Јас би посакал да се родев во Лас Вегас -
зошто баш таму ? - Сакам кога сите бои се на едно место, сакам да сум на места каде што никој не се гржи колку е часот ... сакам кога сите луѓе се на едно место со единствена цел - забава
го обожавам коцкањето и се што сноси тоа ...

а Вие ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Конечно и темава ја отвори....

Инаку потполно се сложувам со тебе и јас би сакала во Лас Вегас,Но и ако би се родила во Лос Анџелес не би де бунела...

:D :D Едноставно прекрасни места :) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
USA-Аризона ,Оклахома -зашо животот е таму едноставно подобар и позанимвил :p
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,436
9,143
1,683
Кушкундалево
London. Because of Pink Floyd, Placebo, Radiohead, Mott the hoople, Beatles, Rolling stones, Sex Pistols, King Crimson, Led Zeppelin, Blur, Monty Python...
 

The_melnicanecot

Истакнат Член
16 февруари 2012
237
392
363
34
Скопје
Не посакувам да сум роден на друго место, незнам дали би бил тоа што сум сега ако сум бил под други опкружувања. Скопје ваков или таков е мојот роден град има прекрасни места само се скриени подлабоко.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,403
1,133
www.crnobelo.com
На некое топло место, далеку од градски гужви, смогови и нервози. Нешто како местово кај што живееше Ник од Тропска горештина :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche and Bum-Bum

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
LA. Бидејќи градот пружа многу можности за убав живот и за стекнување разновидни кариери. Бидејќи е голем, но без гужва како во NY. Бидејќи времето е совршено низ текот на годината. Бидејќи членовите на A7X се од таму. :D