1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Датумот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Baronessa, 29 февруари 2012.

 1. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  15ти.

  "Овие се вистински кртови. Никогаш не се откажуваат. Сакаат додека не изгорат. Секогаш се препознатливи по својот стил.
  "

  Вистина. Мислам дека ова некаде го имав запишано, само на малку поинаков начин.
   
 2. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  (wasntme)
   
  На Dr.Gonzo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Можеби сме бавни како желки, ама затоа вкревет сме како полжави.
   
  На Dr.Gonzo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  За мојот датум не се сложувам баш. :zelen
   
 5. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078

  Точноо !!
   
 6. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  4 - Четврти

  Мали кученца, така се опишуваат луѓето родени на четвртиот ден во месецот. Но, имајте на ум дека и најтивките и најмили кученца гризат! Во љубовта со нив никогаш нема да бидете на сигурно.


  I don't think so :)
   
 7. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  19. Истрајни и упорни, длабоки во духот. Оставаат траги и впечаток каде и да се појават.
  Интересно:)
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  28. Родени се како луѓе за земјата. Се борат за правда иако често губат. Активни и жестоки сакаат да го променат светот и правилата.

  Комплетно точно, би сменил многу во светот по мои правила !
   
 9. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  13. Тешко дофатливи. Личноста им е како коприва. Додека сакаат простуваат се – дури и неверство.-Точно :)
   
 10. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  15. Се споредуваат со кртови. Никогаш не се откажуваат. Сакаат додека не се изгорат. Се држат до стилот.
  Точно!:)
   

Сподели: