Датумот на раѓање го открива вашиот карактер

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
30
Чајџилница
Денот на раѓањето е денот кога започнал еден нов живот. На сите денот, а посебно датумот на раѓање ни значи нешто посебно, ден кога се слави секоја година. Но датумот може да каже и многу други работи во врска со карактерот. Дознајте повеќе за карактерот по датумот на кој сте родени.1 -Први

Луѓето родени на првиот ден од месецот се како шеќер и сол. Лудуваат во љубовта и никогаш не се повлекуваат сами во тишина. Не е воопшто добро со нив да се замеритe, бидејќи нема лесно да си поминете.

2 -Втори

Овие личности се како карпи. Да се биде до нив е голема чест. Предавството е она што овие луѓе никогаш нема да ви го простат.

3 - Трети

Родените на трети го претставуваат каменот. Опиеноста од самите себе, често пати им се одбива од глава. Без нив не можете, а со нив воопшто не е лесно.

4 - Четврти

Мали кученца, така се опишуваат луѓето родени на четвртиот ден во месецот. Но, имајте на ум дека и најтивките и најмили кученца гризат! Во љубовта со нив никогаш нема да бидете на сигурно.

5 - Петти

Петката може да се спореди со чаша полна со мед, но под медот можно епонекогаш да има вода. Да допрете до нивните чувства не е лесно.

6 - Шести

Луѓето родени на овој датум се луѓе од збор, во вистинска смисла на зборот. Што и да ветат, тоа и ќе го исполнат. Многу лесно можете да ги повредите, бидејќи се многу чувствителни.

7 - Седми

Седмиците се како птици во лет. Малку на небо, малку на земја. Добри набљудувачи се, но уште подобри забавувачи.

8 - Осми


Оние кои се родени на осми се како театарски актери. Долго чекаат улога, а кога ќе ја добијат, прават се како што треба. По свое, се разбира.

9 - Деветти

Е овие се вистински чаури. Се развиват во убави пеперутки, но брзо „згаснуваат“ доколку не ги храните со љубов.

10 - Десетти

Луѓето родени на десеттиот ден од месецот имаат карактер на желки. Секогаш доаѓаат до својата цел, без разлика колку треба да патуваат до неа, тоа не им претставува никаков проблем.

11 - Единаесетти

Море, е она со што се споредуваат овие личности. Неистражени и привлечни, но многу опасни доколку ги изневерите. Немојте да им ветувате ништо, доколку не сте сигурни дека може да го исполните.

12 - Дванаесетти

Дванаесетката е резервирана за патките. Наизглед немирни, а всушност вистински пајчиња. На секому сакаат да му направат добро, па макар и на своја штета.

13 - Тринаесетти

Овие луѓе не се баксузни туку се вистински коприви. Кога сакаат некој, во состојба се да простат се, па дури и неверство.

14 - Четиринаесетти

Ова е лавовски број. Ловат додека не уловат, но и отфрлаат доколку „мирисот“ не им се допадне. Многу се паметни.

15 - Петнаесетти

Овие се вистински кртови. Никогаш не се откажуваат. Сакаат додека не изгорат. Секогаш се препознатливи по својот стил.

16 - Шеснаесетти

Бамбусово дрво е она што ги карактеризира овие луѓе. Многу се досетливи, лесно можете да им пријдете, бидејќи во своето друштво примаат секого. Дарежливи се, се до оној момент додека некој не ги изневери.

17 - Седумнаесетти

Седумнаесетката е како плима и осека. Овие луѓе се многу добри, но премногу внимателни во своите одлуки. Клучот на нештата секогаш се наоѓа во нивните раце.

18 - Осуманесетти

Тешко можете да дојдете до нив, исто како и до вистинските корали. Но кога еднаш човек ќе ги освои, тие се претвораат во украс. Одвнатре горат, но тоа никогаш нема да го забележите на нивното лице.

19 - Деветнаесетти

Истрајни и паметни, забележителни, со длабок и богат дух. Оставаат трага каде и да се појават.

20 - Дваесетти

Полжави, бараат сигурност, никогаш не би се обиделе да направат нешто за кое не се 100 проценти сигурни дека ќе успее. Многу тешко се одлучуваат за нешто, бидејќи се несигурни во себе.

21 - Дваесет и први

Бројот на стоногалката. Необичен спој на љубовта и војната. Овие луѓе сакаат се одеднаш. Се растргнуваат на сите страни, па потоа многу тешко успеваат да се спојат.

22 - Дваесет и втори

Луѓе – срни. Топли и полни со сочувство за другите.Свесни се за сопсвените можности и никогаш не ги надминуваат.

23 - Дваесет и трети


Луѓето родени на дваесет и трети се како пердув од гуска. Од една страна се мазни, но со другата бодат директно во срце. Со овие луѓе никогаш нема да бидете на сигурно, бидејќи се многу непредвидливи.

24 - Дваесет и четврти

Тоа е бројот на мравката. Секогаш се организирани и стабилни во своите одлуки. Паѓаат под „товарот“, но само ако навистина е претежок.

25 - Дваесет и пети

Како коњи, малку бараат за себе, а многу трпат. Често прашуваат, бидејќи не сакаат да погрешат, но и туѓите грешки не ги простуваат лесно.

26 - Дваесет и шести

Слонови. Чувството на припадност им е најважно. Повеќе би премолчиле напад, отколку да возвратат на нечија навреда.

27 - Дваесет и седми

Тие се вистински видри. Среќата никогаш не ги заобиколува. Иако изгледаат дека го слушаат соговорникот, честопати не го прават тоа навистина. По потреба знаат да се исклучат.

28 - Дваесет и осми


Родени се како земјени луѓе. Секогаш се борат за правдата, иако често ги губат овие битки. Активни и тепмераментни, сакаат да го променат целиот свет и сите негови правила.

29 - Дваесет и девети

Тие луѓе се како петли. Своите ги чуваат од секаков напад. Својата романтична страна за која молчат, често пати ја покажуваат на дело.

30 - Триесетти

Во овие денови се родени луѓето – мачки. Ненаметливи и постојани. Она што го кажуаат, навистина и го мислат.

31 - Триесет и први


Многу се совесни и горди. Иако сакаат да зборуваат, не откриваат многу работи за себе.
 

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
30
Чајџилница
15 - Петнаесетти

Овие се вистински кртови. Никогаш не се откажуваат. Сакаат додека не изгорат. Секогаш се препознатливи по својот стил.


се разбираме мислам
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Петката може да се спореди со чаша полна со мед, но под медот можно епонекогаш да има вода. Да допрете до нивните чувства не е лесно.

Точно ! :)
Некогаш се правиме силни ама не сме баш. Јас барем сум многу емотивна...ама не во сите ситуации.
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,161
1,133
28 - Дваесет и осми
Родени се како земјени луѓе. Секогаш се борат за правдата, иако често ги губат овие битки. Активни и тепмераментни, сакаат да го променат целиот свет и сите негови правила.
Тачно! ]:)
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
680
1,288
1,093
your nightmares....
6 - Шести
Луѓето родени на овој датум се луѓе од збор, во вистинска смисла на зборот. Што и да ветат, тоа и ќе го исполнат. Многу лесно можете да ги повредите, бидејќи се многу чувствителни.
Точно :sreken
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
430
886
1,103
Значи дека освен мене на ист датум и месец е роден и Манчестер Јунајтед :D

На овој ден четворицата бизнисмени кои го преземале клубот Newton Heath LYR, меѓу кои и Џон Хенри Дејвис кој станал негов претседател, решаваат за ново име на клубот и нов почеток од кој мислеле дека клубот ќе оди само нагоре. Откако Манчестер Селтик и Манчестер Централ биле отфрлени, на 24.4.1902 година, се раѓа Манчестер Јунајтед :D
 
  • Like
Реакции: Марија

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
17 - Седумнаесетти

Седумнаесетката е како плима и осека. Овие луѓе се многу добри, но премногу внимателни во своите одлуки. Клучот на нештата секогаш се наоѓа во нивните раце.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
3 - Трети

Родените на трети го претставуваат каменот. Опиеноста од самите себе, често пати им се одбива од глава. Без нив не можете, а со нив воопшто не е лесно.
зарем? (wasntme)
 

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
547
193
25
14 - Четиринаесетти

Ова е лавовски број. Ловат додека не уловат, но и отфрлаат доколку „мирисот“ не им се допадне. Многу се паметни.


True story.