Датумот на раѓање го открива вашиот карактер

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
352
405
363
Skopje
26. Слонови. Чувството на припадност им е најважно. Попрво ќе премолчат напад отколку да возвратат со навреда.
Нема врска ова за мене
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
680
1,288
1,093
your nightmares....
6. Родените на шести се како врани. Она што ќе го ветат, тоа и ќе го исполнат. Лесно можете да ги повредите затоа што се многу чувствителни.
Ова е погодено.
Не секогаш го исполнувам ветеното, но барем настојувам да го исполнам.:)
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
376
516
393
21. Ова е бројот на стоногалките. Необичен спој на љубовта и војната. Премногу сакаат да направат одеднаш. Се раштркуваат на сите страни, па тешко е да им најдете крај...
хаха :biggrin точно..
 
  • Like
Реакции: Anakin and Dee Dee

Dee Dee

Истакнат Член
16. Родените на 16ти се како бамбусово дрво. Лесно се виткаат, но и се итри. Лесно може да им пријдете затоа што се комуникативни. Дарежливи се додека не ги изневерите.
...ај лаф бамбуз, макар и оаза : ) виткам се како шаолин, како тетратка на понављака што има само едну и не носи ташњу, девојка ми ме вика некад и лисица, итар пејо до јајца хххх, комуникативан сам како мирц, мсн, смс, бесплатни на вип, давам сфе од себе да не се изнервирам : ) хуман дечко, делу пола пола сфе сс сфите, и кд се изнервирам не сам више ја, трофазна стуја сам тк!!! .....лееееееееееееееј ама е сфе овој факинг тачно
Хахаха со Дарчетоо исти сме :D ја сум на 16 :D Кисс Дарчее
 
  • Like
Реакции: parvati

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
14. Четиринаесет е лавовски број. Ловат додека не уловат, но отфрлаат ако не им одговара „мирисот“. Многу се паметни.

точно, точно.
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
887
1,090
1,093
Скопје
19. Истрајни и упорни, длабоки во духот. Оставаат траги и впечаток каде и да се појават.
Погодено:kafe
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
8. Ова се вистински актери. Долго чекаат улога, а кога ќе ја добијат, прават се како што треба. По свое.
 

The_melnicanecot

Истакнат Член
16 февруари 2012
237
394
363
33
Скопје
7. Родените на седми се како птица во лет. Малку на небо, малку на земја. Тие се добри набљудувачи, но и забавувачи.
око за детали, некогаш благослов некогаш клетва