1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Датумот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Baronessa, 29 февруари 2012.

 1. наташа

  наташа Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  115
  29. Ова се личностите како петли. Си го чуваат своето. Големи романтичари, но ова го покажуваат на дело. Не сме петли бре
   
  На Jana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. end.

  end. Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  78
  17. Тие се како плима и осека. Многу добри, но и внимателни во одлуките. Клучот е секогаш во нивни раце.
  богами.
   
  На Jana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  1. Луѓето родени на први во месецот се како шеќер и сол. Никогаш не се повлекуваат во тишина и се борат за љубовта. Не се замерувајте со нив.
  So true:sram
   
 4. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  629
  13. Тешко дофатливи. Личноста им е како коприва. Додека сакаат простуваат се – дури и неверство.

  Точно :)
   
  На end. и 048 им се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ова нималку не е точно :confused: 12. Родените на 12ти се патки. Немирни од надвор, мирни од внатре. Прават добра на своја штета.
   
 6. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  30. На овој датум се родени луѓето мачки. Ненаметливи и постојани. Она што ќе го кажат – навистина и го мислат.
   
 7. Blondie

  Blondie Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  1,085
  23. Тие се како гускини перја. Од една страна глатки, а со другата бодат право во срце. Често се непредвидливи.
   
 8. Psychobilly

  Psychobilly Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  1,509
  2. Родените на втори се како карпи. Битката со нив е голема чест, но и мака. Никогаш не простуваат предавство. Ова зголеменово е мнооогу точно. :)
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  26. Слонови. Чувството на припадност им е најважно. Попрво ќе премолчат напад отколку да возвратат со навреда.

  Апфф...Понекогаш посакувам да беше вака.
   
 10. Alix

  Alix Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  44
  19. Истрајни и упорни, длабоки во духот. Оставаат траги и впечаток каде и да се појават.:sram
   

Сподели: