Датумот на раѓање го открива вашиот карактер

наташа

Староседелец
3 март 2012
139
115
653
Krusevo
29. Ова се личностите како петли. Си го чуваат своето. Големи романтичари, но ова го покажуваат на дело. Не сме петли бре
 
  • Like
Реакции: Jana

end.

Полноправен Член
3 март 2012
72
78
18
17. Тие се како плима и осека. Многу добри, но и внимателни во одлуките. Клучот е секогаш во нивни раце.
богами.
 
  • Like
Реакции: Jana

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
1. Луѓето родени на први во месецот се како шеќер и сол. Никогаш не се повлекуваат во тишина и се борат за љубовта. Не се замерувајте со нив.
So true:sram
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
549
629
93
13. Тешко дофатливи. Личноста им е како коприва. Додека сакаат простуваат се – дури и неверство.

Точно :)
 
  • Like
Реакции: end. and 048

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Ова нималку не е точно :confused: 12. Родените на 12ти се патки. Немирни од надвор, мирни од внатре. Прават добра на своја штета.
 

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
23. Тие се како гускини перја. Од една страна глатки, а со другата бодат право во срце. Често се непредвидливи.
 

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
2. Родените на втори се како карпи. Битката со нив е голема чест, но и мака. Никогаш не простуваат предавство. Ова зголеменово е мнооогу точно. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
26. Слонови. Чувството на припадност им е најважно. Попрво ќе премолчат напад отколку да возвратат со навреда.

Апфф...Понекогаш посакувам да беше вака.
 

Alix

Полноправен Член
18 февруари 2012
28
44
13
19. Истрајни и упорни, длабоки во духот. Оставаат траги и впечаток каде и да се појават.:sram