1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Датумот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Baronessa, 29 февруари 2012.

 1. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Проверете дали ќе се пронајдете себе си:
  1. Луѓето родени на први во месецот се како шеќер и сол. Никогаш не се повлекуваат во тишина и се борат за љубовта. Не се замерувајте со нив.
  2. Родените на втори се како карпи. Битката со нив е голема чест, но и мака. Никогаш не простуваат предавство.
  3. Родените на трети се како камен. Опиеноста со себе често им се удира во глава. Без нив не се може, а со нив не е лесно.
  4. Личностите родени на четврти се како мали кутриња. И тонат во грижи. Со нив во љубовта никогаш не сте на сигурно.
  5. Тие се како чаша полна со мед, но под медот има вода. Да се допре до нивното срце не е едноставно, па затоа долго останувате жедни.
  6. Родените на шести се како врани. Она што ќе го ветат, тоа и ќе го исполнат. Лесно можете да ги повредите затоа што се многу чувствителни.
  7. Родените на седми се како птица во лет. Малку на небо, малку на земја. Тие се добри набљудувачи, но и забавувачи.
  8. Ова се вистински актери. Долго чекаат улога, а кога ќе ја добијат, прават се како што треба. По свое.
  9. Деветките се како гасеници. Можат да станат убави пеперутки, но брзо да ги снема ако не им дарувате љубов.
  10. Родените на десетти имаат личност – желка. Секогаш доаѓаат до целта, и колку и да мораат да пропатуваат – ништо не им е тешко.
  11. Овие се како море. Неистражени и привлечни, но опасни ако ги излажете. Немојте ништо да им ветувате ако не сте во состојба да го исполните ова.
  12. Родените на 12ти се патки. Немирни од надвор, мирни од внатре. Прават добра на своја штета.
  13. Тешко дофатливи. Личноста им е како коприва. Додека сакаат простуваат се – дури и неверство.
  14. Четиринаесет е лавовски број. Ловат додека не уловат, но отфрлаат ако не им одговара „мирисот“. Многу се паметни.
  15. Се споредуваат со кртови. Никогаш не се откажуваат. Сакаат додека не се изгорат. Се држат до стилот.
  16. Родените на 16ти се како бамбусово дрво. Лесно се виткаат, но и се итри. Лесно може да им пријдете затоа што се комуникативни. Дарежливи се додека не ги изневерите.
  17. Тие се како плима и осека. Многу добри, но и внимателни во одлуките. Клучот е секогаш во нивни раце.
  18. Овие се како корали. Тешко се стигнува до нив, но кога ќе ги освоите, стануваат вистински украс. Од внатре горат, но не го покажуваат ова.
  19. Истрајни и упорни, длабоки во духот. Оставаат траги и впечаток каде и да се појават.
  20. Ова се полжави. Бараат сигурност, а би го шетале светот како авантуристи. Тешко се одлучуваат затоа што се несигурни во себе.
  21. Ова е бројот на стоногалките. Необичен спој на љубовта и војната. Премногу сакаат да направат одеднаш. Се раштркуваат на сите страни, па тешко е да им најдете крај.
  22. Луѓето – срни. Топли и полни со сочувство кон другите. Свесни се за своите можности и никогаш не ги пречекоруваат.
  23. Тие се како гускини перја. Од една страна глатки, а со другата бодат право во срце. Често се непредвидливи.
  24. Бројот на мравките. Организирани и стабилни во одлуките. Паѓаат под влијание, а работата секогаш им е на прво место.
  25. Како коњите – малку бараат за себе, а поднесуваат многу. Прашуваат затоа што не сакаат да решат. Не ги прифаќаат ни туѓите грешки лесно.
  26. Слонови. Чувството на припадност им е најважно. Попрво ќе премолчат напад отколку да возвратат со навреда.
  27. Ова се видри. Среќата не ги заобиколува, но долго ја чекаат. Иако слушаат, често не го дослушнуваат соговорникот. Се исклучуваат по потреба.
  28. Родени се како луѓе за земјата. Се борат за правда иако често губат. Активни и жестоки сакаат да го променат светот и правилата.
  29. Ова се личностите како петли. Си го чуваат своето. Големи романтичари, но ова го покажуваат на дело.
  30. На овој датум се родени луѓето мачки. Ненаметливи и постојани. Она што ќе го кажат – навистина и го мислат.
  31. Многу се совесни и горди. Иако сакаат да зборуваат, не откриваат многу за себе.
  Се пронајдовте?

  Превземено од
  http://www.crnobelo.com/zabava/interesno/11258-datumot-na-ragjanje-go-otkriva-vasiot-karakter
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  2. Родените на втори се како карпи. Битката со нив е голема чест, но и мака. Никогаш не простуваат предавство.

  Па не сум толку лош бе... :(
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  3. Родените на трети се како камен. Опиеноста со себе често им се удира во глава. Без нив не се може, а со нив не е лесно.

  Аман бе, па не сум како камен.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  28. Родени се како луѓе за земјата. Се борат за правда иако често губат. Активни и жестоки сакаат да го променат светот и правилата.
  Баш така! :mad:
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  16. Родените на 16ти се како бамбусово дрво. Лесно се виткаат, но и се итри. Лесно може да им пријдете затоа што се комуникативни. Дарежливи се додека не ги изневерите.
  ...ај лаф бамбуз, макар и оаза : ) виткам се како шаолин, како тетратка на понављака што има само едну и не носи ташњу, девојка ми ме вика некад и лисица, итар пејо до јајца хххх, комуникативан сам како мирц, мсн, смс, бесплатни на вип, давам сфе од себе да не се изнервирам : ) хуман дечко, делу пола пола сфе сс сфите, и кд се изнервирам не сам више ја, трофазна стуја сам тк!!! .....лееееееееееееееј ама е сфе овој факинг тачно
   
  На Anakin, Mila Kunis, Dee Dee и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  25. Како коњите – малку бараат за себе, а поднесуваат многу. Прашуваат затоа што не сакаат да грешат. Не ги прифаќаат ни туѓите грешки лесно.
  Точно од збор до збор:)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  11. Овие се како море. Неистражени и привлечни, но опасни ако ги излажете. Немојте ништо да им ветувате ако не сте во состојба да го исполните ова.

  Жива вистина..
  [​IMG]
   
  На Dee Dee и boro им се допаѓа ова.
 8. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  3. Родените на трети се како камен. Опиеноста со себе често им се удира во глава. Без нив не се може, а со нив не е лесно.
  Вистина :cool: .
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  28. Родени се како луѓе за земјата. Се борат за правда иако често губат. Активни и жестоки сакаат да го променат светот и правилата. до некаде можи е така:unsure
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Psychobilly

  Psychobilly Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  1,509
  2. Родените на втори се како карпи. Битката со нив е голема чест, но и мака. Никогаш не простуваат предавство. Soo true :biggrin
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: