Вонземјани & НЛО (генерална дискусија)

Дали верувате дека во вселената постои било каква друга форма на живот?

  • Да

    Гласови: 72 78.3%
  • Не

    Гласови: 11 12.0%
  • Не ме интересира/Сеедно ми е

    Гласови: 9 9.8%

  • Вкупно гласале
    92

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Темата ви ја споив со генералнава дискусија за НЛО поради тоа што на оваа беа очекувани и несериозни одговори, а и онака истата дискусија може да се води овде. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav and melpomena

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Сигурно не сме сами во овој бесконечен универзум,сигурно постои и друга форма на живот иако не сме запознаени каква.
Не верувам дека е како на американскине глупости зелени човечиња со смешни глави и топчиња на прстите ама би сакала да видам па и да запознам некој ако не добијам инфаркт од страв.:eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lepaa and Marchisio

dejan_str

Полноправен Член
22 јануари 2013
35
14
8
41
Многу е јак типов,интересни работи кажува,интересно за оние кој веруваат во вонземјани и општо ги фасцинира непознатото
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lovely*-*

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
И што, универзумов според тебе празен е тогаш? Ние некоја аномалија сме? :giggle(facepalm)

Бате, до сега на ова технологија ке се докажеше се. Туку според мене се е тоа од Американците измислено, во заблуда го става народот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche and Lepaa

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Јас па не сфаќам зошто толку прашина околу тоа дали има или нема вонземјанци.
Еве, да претпоставиме дека нема - ние живееме како што живееме( и притоа развиваме полемики за живот на Марс) и ќе продолжиме така да живееме.
Или, еве докажуваме дека има? И? Во продoлжение, ние живееме како што живееме и ќе продолжиме баш така.( Освен ако не почнат да вршат вонземска трговија со храна, вода, и др материјални добра :p) :rofl
 

dejan_str

Полноправен Член
22 јануари 2013
35
14
8
41
Знам дека Има,како што знам дека не има и нас.Ништо не е единствено,кога има толкав број(безброј)планети сигурно има и некоја како нашава,пошто нели никој неможе да формира безброј различни планети,по милјарда или милјарда милјарди планети веке ке се потрошат сите варијанти и ке се формира некоја како нашава :D
A Дали знаеме за нив и дали владите знаат за нив?не е тоа така лесно како што мислите.Размислете малку,што ако обама излезе и каже "Веке подолго време имаме контакт од вонземјани"Сигурно пола од нас ке се запрашаат кој се,од каде,кој ги создал нив?Дали имаат лек за рак?дали тие не сосдадоа нас?Е за тоа сеуште не сме спремни.Ако е одговорот "ДА" тогаш ватикан ке пропадне,нема веке религија нели.Дали некој ке сака да го спречи тоа сознание?Нормално Илуминатите,главен центар на финанси е ватикан,ако имаат лек за рак,Holy тринити(3те најголеми фармацевски компании)(Roche во европа) И двете сестри на рош едната во кина другата во америка ке пропаднат,кој ги контролира?се разбира Илуминатите.
Многу факти од пред 5-6 000 години зборуваат за посета на луге од звездите,многу записи кажуваат на тоа па дури и во светите книги господ дошол од звезда,Исус кога се раѓал нели се гледала некоја звезда која се зголемувала?Зошто пред тоа дамнешно време лугето биле преокупирани од звездите?Зошто жените од фараонските фамилии си ја ределе главата на стеги за да им се издолжи черепот?Реално гледано,ние сакаме да бидеме како идолите нели?и да изгледаме како нив.Епа кој е тој што бил толку популарен,толку влијателен за најголените луге како жените на фараоните да го емитираат?Библијата,куранот и сите свети книги сведочат за нешто големо,за кое не сме свесни или не знаеме да го протумачиме.Сепак се напишани одамна.Како и да е,и да постојат вонземјани,ке не убедат дека не постојат.Телевизијата,радиото и цела наша технологина не контролира и не наведува да не ја согледаме вистината па каква и да е.Како и да е,ако древните инки,сајмаријанците,маите и ред други стари цивилизации се во право Создавателите пак ке не посетат,само прашање е на време.Е сега дали тоа ке биде господ,исус,мухамед,IТ(iti) иле уствари све тоа е едно исто набрзо ке видиме,сакале или не.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Најсилниот доказ за посетата на вонземјаните на нашата планета стар неколку векови се наоѓа во Србија, односно на Косово во манaстирот Високо Дечани, тврди швајцарскиот новинар Ерих Фон Даникен.
Ерих Фон Даникен е швајцарски новинар, писател, уметник и мистериолог кој со своите дела тврди дека вонземјаните ја посетиле нашата планета уште во средниот век. Според него тоа е отсликано на фреската Распетието Христово, во манастирот Високо Дечани на Косово и Метохија.
daniken.jpg

- Таа фреска е фасцинантна и јас многу години порано укажував на тоа.
Просто е неверојатно тоа што многу научници зборуваат за теориите за постоење на вонземјани, а никој не го споменува наjконкретниот доказ за тоа кој што се наоѓа во српскиот манастир Високо Дечани.
decani.jpg

Тој манастир се наоѓа на Косово и е под постојана опасност од албанските вандали и екстремисти, поради тоа меѓународната заедница би требало максимално да го заштити, изјавува Даникен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and dejan_str