1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вонземјани & НЛО (генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

?

Дали верувате дека во вселената постои било каква друга форма на живот?

 1. Да

  69 глас(а)
  77.5%
 2. Не

  11 глас(а)
  12.4%
 3. Не ме интересира/Сеедно ми е

  9 глас(а)
  10.1%
 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Интересно видеово со стариов, убаво си кажа. Многу теории има за базава, читав некаде дека во леталото што се урнало во Roswell имало вонземјани и дека биле однесени во Ареа 51. Тогаш војската тврдела дека не било НЛО тоа туку некаков си метеоролошки балон, лажни одговори како и секогаш.
  Колку што знам во базава се тестирале и оние воените авиони B2 што не може да се видат на радарите (не дека има врска, онака кажав).
  Јас верувам дека има нешто скриено таму, затоа и толку е чувана таа база. Дури и американската влада викала дека таква база не постои. Кој ги знае што кријат.
   
 2. Auditore

  Auditore Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  272
  Тие 10 души што гласале Не! ме интересира колку имале оцена по математика и веројатност (доколку го учеле предметот на факултет). Од 7 x 10^22 ѕвезди со исто толку потенцијални соларни системи мислат дека само 1 планета има погодни услови за живот. Welp...
   
  На BlackArrow и Outrider им се допаѓа ова.
 3. Ivann

  Ivann Нов член

  Зачленет на:
  10 декември 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пред 2 години додека си седев на балкунот(ноќе беше) видов на небото два големи темни кругови еден до друг. Да беа облаци ајде, ама седеја така можи пола сат :#
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  http://www.theguardian.com/science/2015/jan/06/earth-like-planet-alien-life-kepler-438b

  Сакав да отворам нова тема ама експресно ќе биде пријавена и споена со оваа. Ете само линкот сакав да го ставам, којзнае колку планети има слични како нашата. Прашање едно само, ќе напреднеме ли толку за да можеме да патуваме до олку одалечени планети?
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Да се надоврзам на сите овие мислења и предпоставки ,имено што се однесува до друга цивилизација има милиони видеа слики што се повеке земаат замав и се обелоденуваат...
  Сега засега официјално факти нема ,а видеата на сведоци од целит свет се повеке се верува дека не наликуваат на никаква илузија односно не вистина .
  Што се однесува до Вонземјани и некоја понапредна неколку стотици години цивилизација од човештвото нема дилеми дека не постои ,ИТЕКАКО ПОСТОИ ,незнам колку сте информирани NASA едно време емитуваше на сопствен канал мисии кој одеа во живо па подоцна беа прекинати ,неколку фанатици кој ги следеле тие документарци располагаат со докази околу цудни случувања тамо горе ,разни прелети со невидена брзина на (НЛО) ,па подоцна може да се види како повеке такви објекти маневрираат со брзина според радарите над 10.000 милји што е навистина зачудувацки ...
  Наводно се смета дека Американците имале строго чувано интрвју со вонземјанин од расата СИВИ ,тоа се се одвивало во строго чувана тајна и висока мерка на безбедност во добро познатата област во НЕВАДА АРЕА 51 ,убаво се гледа како 2ца луге тамо вработени се во контакт со суштеството кое е поставено во стаклен аквариум и преку контакт со ТЕЛЕПАТ да се дојде до разбирливи односно повратен одговор од сушеството , во таа соба се уште 2 медицински лица кој се гризат за суштеството,зошто тоа е во стаклен аквариум и во темна соба : Таа раса на вонземјани имале проблем со примање на светлината односно тешко ја доживувале ,таа стаклена просторија која го одржува биолошкото ниво на безбедност,тоа првенствено е за заштита на самото суштество ,а не на нас ,да би било опасно за нас ке сме се заразелеусте пред 50 години ,ИМА ИНДИКАЦИИ ДЕКА ВОНЗЕМЈАНИТЕ РАЗВИЛЕ МИКРОСКОПСКА ЖИВОТНА СРЕДИНА ОД НИВНИОТ ЕКОСИСТЕМ УШТЕ ОДАМНА ,ДИРЕКНО НЕ СЕ ПОДЛОЖНИ НА НАШИ БОЛЕСТИ НО ДОКАЖАНО Е ДЕКА МИКРОБИТЕ МОЖАТ ДА РЕПРОДУЦИРААТ НЕКОЈ ИНФЕКЦИИ ВО РЕСПИРАТОРНИОТ СИСТЕМ ,ШТО ЈА ЗГОЛЕМУВА МОЖНОСТА ДА МОЖЕ ДА ИМ СЕ СЛУЧИ НЕШТО ВО НАШАТА ЖИВОТНА СРЕДИНА,ВО ТОА ВРЕМЕ БИЛ КОНТАКТИРАН И НАЈГОЛЕМИОТ ЕКСПЕРТ ЗА КУКЛИ И МАСКИ И ДА ЈА КАЖЕ НЕГОВАТА СТРАНА ОКОЛУ АВТЕНТИЧНОСТА НА СУШТЕСТВОТО , ЧОВЕКОТ ГО ПРЕГЛЕДУВА НЕКОЛКУПАТИ ЦЕЛОТО ВИДЕО И ДОАГА ДО ЗАКЛУЧОК ДЕКА ТИЕ ТИКОВИ ШТО ГИ ПРАВИ СУШТЕСТВОТО СИТЕ ДВИЖЕНЈА НЕ СТАНУВА ЗБОР ЗА НИКАКВА МАСКА ИЛИ МАНИПУЛАЦИЈА ,сите луге што тогаш присуствувале во тој хангар и таа просторија се АНОНИМНИ и ден денес !! ;)
   
  #95 Mnogo Bitno, 11 март 2015
  Последна промена: 11 март 2015
  На Beauty&Beast му/ѝ се допаѓа ова.
 6. beautifull liar

  beautifull liar Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 април 2015
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  5
  ima ima bas vcera vidov dur gleav kon mesecinata od tamu izlegoa dve svetlikavi tocki i brzo letaa mislev da ne se meteori ama gi snema po nekolku miga
   
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Факт е дека не сме единствени живи во вселената но не можам да разберам зашто сето тоа го кријат, го држат во толку голема тајна? Која им е целта што кријат работи кои како ден се јасни дека постојат?
   
 8. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Веруам и јас дека постојат. Ама ако не скријат врвовите на јакиве земји и ако се излезе во јавност, не сме ни свесни кои тензии ќе се создадат кај луѓето. Многу луѓе патат и од параноја и други ментални нарушувања па замисли ги нив... :D
  Друга работа, според мене црквата има огромен удел во криењето на вонземски живот, ако се каже дека вонземјани постојат, тогаш за кој к*р ќе ми ти пее поп у црква и кој ќе сака да го слуша?Религии ќе нема, е тогаш ќе одиме напред.
  Last but not least,папата и претседателите навидум го движат некако светот пошто се на врв на големи сили,арно ама мислам дека никој ги нема спомнато илуминатите и масоните тука.Е сеа веќе shit just got serious.Запрашајте се дали на нив им одговара цела планета да знае дека има посети од други цивилизации (интелигентни) и да има напредок на глобално ниво и еднаквост,или да се клања цела планета пред некој шо не го ни виделе и да пушта парички на слики од светци у црквичињата?Тука се работи за почеток на НОВА ЕРА ако не се скријат тие работи од јавноста,на некој тоа не му одговара,или едноставно не сме спремни за ера каде што ќе владее интелигенцијата (сеуште табу тема). :D
   
  #98 Метаморф, 18 јуни 2015
  Последна промена: 18 јуни 2015
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Илуминати, масони, до кога бе со овие муабети. Ова прават масоните, она прават илуминатите, абе јас гледам толку филмови и пак не пишувам вака.
   
 10. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Сопри со филмовите почни да читаш.
   

Сподели: