1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вонземјани & НЛО (генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

?

Дали верувате дека во вселената постои било каква друга форма на живот?

 1. Да

  69 глас(а)
  77.5%
 2. Не

  11 глас(а)
  12.4%
 3. Не ме интересира/Сеедно ми е

  9 глас(а)
  10.1%
 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Јас верувам дека постои било каква друга форма на живот, затоа што вселената е голем простор и секако дека постои било каква друга форма на живот. А мислам дека не сме доволно паметни за да започнеме кокуникација со нив. Т.е. не сме на нивно нивоо на цивилизациален развиток.
   
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  постои да ама од кај знајш дека ние не сме доволно паметни за да комуницираме со нив.. шо ако тие се пример на ниво шо бешњ земјат пред едно 100-200 години? вселенат е премногу голема за само ние да сме единствена форма на живот, премала е веројатноста...
   
 3. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Се разбира дека постојат...нема шанси само ние да сме во целиот универзум :)
   
  На parvati и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Сигурно постои, неможе да сме сами во толкав простор, а и се согласувам со Хип.Хоп_Мкд дека тие се попаметни од нас, бидејќи ако не беа, немаше да можат да ја посетуваат нашата земја... ;)
   
  На kones и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 5. Cristijan

  Cristijan Нов член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  4
  Имаме ли цврсти докази дека тие ја посетуваат нашата планета??:unsure
   
 6. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Верувам во постоењето на НЛО,зад нив се крие интелегентна форма на живот
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Па нема да се зборува дека доаѓаат само така за џабе, ако тоа не се случува а и знам блиски луѓе кои што ми имаат кажувано дека виделе нешто што како вселенско летало... во форма на круг било и го виделе од блиско и тоа пред 20 години го имаат тоа видено :)
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Постои, и кога - тогаш ќе се открие тоа. Ако не НАСА, тогаш други ќе кажат.
   
 9. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  постојат...доказот е тоа што ние сме во млечниот пат....
  а се претпоставува во универзумот има уште многу неотриени планети.....природни сателити....
  и многу други работи....а има и што се откриваат ама се кријат од јавноста....
  или како некој што кажуваат
  ванземјанци имало на земјата само се невидливи....или како молекули па можеле да се трансформират во човечко тело
  или да бидат во некое друго тело....:confused: :eek:
  значи кога го слушнав тоа....типот стварно забегал :confused:
   
  На Lena и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Вонземјанците се 6 пати понапредни од нас. Мене не ми е јасно зошто ги кријат. :confused: Демек ќе ги исплашат луѓето, или што...
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: