1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вонземјани & НЛО (генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

?

Дали верувате дека во вселената постои било каква друга форма на живот?

 1. Да

  69 глас(а)
  77.5%
 2. Не

  11 глас(а)
  12.4%
 3. Не ме интересира/Сеедно ми е

  9 глас(а)
  10.1%
 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Оф леле, ти гледам од што читаш многу затоа олку знаеш. Масоните биле криви, илуминатите го воделе светот, приказни за пред спиење.
   
 2. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  И што демек попаметен излезе со ова ОК? Ајде демантирај ме и кажи ми дека илуминатите постојат и кажи ми ја нивната цел и како мислат да ја остварат, а не да пишуваш вакви досетки како демек "ај ок глуп си, што ќе ти објаснувам". Повели објасни.
   
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Верувам дека има, бидејќи не сме сами..
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Готово,пиштол ти вперив...:rofl
  Тоа е само мое мислење,дека постојат илуминатите според мене постојат,а за целта и како мислат да ја остварат прашај ги.Следен пат кажи си мислење.
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Има се,и кој знае што се има,примери милион,документарци безброј,дебати многу и сето тоа нема крај..
  Повеќе тајни служби во светот имаат докази и кој знае што уште не од контакт или инциденти кој се случувале..многу воени сведоци биле под закана да молчат за таквите случувања,има многу примери кој се баш онака не соборливи како на пример Розвел,Британската шума,Чиле,Бразил итн.
  Вакви нај нови технологии во армиите на Русија,Америка,Кина итн не се на дрво паднати :cool:
   
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Не верувам,глупости,измислици
   
 8. la.madrugada

  la.madrugada Нов член

  Зачленет на:
  26 март 2018
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  6
  Исто како луѓето што се приспособиле да живеат на планетата земја така верувам и мислам дека е логично да има други живи суштества на други планети со различни потреби неопходни за живот.
   
 9. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Има,само може се понапредни од нас,па многу добро се кријат и ни се смејат.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 10. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  А зашто секогаш мислите дека се "по паметни и по интелегентни" од нас? Ако постојат и не ни се појавуваат не значи дека се по паметни. Може се мутави, смотани, може и тие појма немаат дека ние постоиме.
  Или може и тие немаат развиено соодветна технологија како што и ние немаме.
  Толку многу претпоставки има ама секогаш како причина за тоа што "наводно ги има ама се кријат" е дека биле по интелигентни од нас.
  Па не сме ние најглупите во универзумот и да сме не мора сами да си го тврдиме тоа.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: