Вонземјани & НЛО (генерална дискусија)

Дали верувате дека во вселената постои било каква друга форма на живот?

  • Да

    Гласови: 72 78.3%
  • Не

    Гласови: 11 12.0%
  • Не ме интересира/Сеедно ми е

    Гласови: 9 9.8%

  • Вкупно гласале
    92

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
И што демек попаметен излезе со ова ОК? Ајде демантирај ме и кажи ми дека илуминатите постојат и кажи ми ја нивната цел и како мислат да ја остварат, а не да пишуваш вакви досетки како демек "ај ок глуп си, што ќе ти објаснувам". Повели објасни.
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
И што демек попаметен излезе со ова ОК? Ајде демантирај ме и кажи ми дека илуминатите постојат и кажи ми ја нивната цел и како мислат да ја остварат, а не да пишуваш вакви досетки како демек "ај ок глуп си, што ќе ти објаснувам". Повели објасни.
Готово,пиштол ти вперив...:rofl
Тоа е само мое мислење,дека постојат илуминатите според мене постојат,а за целта и како мислат да ја остварат прашај ги.Следен пат кажи си мислење.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Има се,и кој знае што се има,примери милион,документарци безброј,дебати многу и сето тоа нема крај..
Повеќе тајни служби во светот имаат докази и кој знае што уште не од контакт или инциденти кој се случувале..многу воени сведоци биле под закана да молчат за таквите случувања,има многу примери кој се баш онака не соборливи како на пример Розвел,Британската шума,Чиле,Бразил итн.
Вакви нај нови технологии во армиите на Русија,Америка,Кина итн не се на дрво паднати :cool:
 

la.madrugada

Нов член
26 март 2018
15
6
3
Верена
Исто како луѓето што се приспособиле да живеат на планетата земја така верувам и мислам дека е логично да има други живи суштества на други планети со различни потреби неопходни за живот.
 

dovefox

Истакнат Член
21 октомври 2018
38
23
108
Има,само може се понапредни од нас,па многу добро се кријат и ни се смејат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
А зашто секогаш мислите дека се "по паметни и по интелегентни" од нас? Ако постојат и не ни се појавуваат не значи дека се по паметни. Може се мутави, смотани, може и тие појма немаат дека ние постоиме.
Или може и тие немаат развиено соодветна технологија како што и ние немаме.
Толку многу претпоставки има ама секогаш како причина за тоа што "наводно ги има ама се кријат" е дека биле по интелигентни од нас.
Па не сме ние најглупите во универзумот и да сме не мора сами да си го тврдиме тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life