Вонземјани & НЛО (генерална дискусија)

Дали верувате дека во вселената постои било каква друга форма на живот?

  • Да

    Гласови: 72 78.3%
  • Не

    Гласови: 11 12.0%
  • Не ме интересира/Сеедно ми е

    Гласови: 9 9.8%

  • Вкупно гласале
    92

Nattee

Нов член
27 јуни 2012
8
13
3
28
Хахах би почнала повеќе да се интересирам за нив, да читам и проучувам. Интересна работа.. :D
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Би бил мноооогу љубопитен и би сакал да знам се за нив ... :nerd
Би ми било чудно но не верувам дека би се плашел од нив ... :nah
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Ахх Американци, Американциии.

Све направите лугето да ги треснете од земја, какви реклами само со вонземјани и НЛО-вци.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
ќе се интересирам поќе за нив..и нема да паничам ќе ги прифатам како најнормално нешто оти во ова време се е поболено и се е нормално ;)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Мојот драг сограѓанец Стојмир Симјаноски пред повеќе од 20тина години има видено вонземјани.
Ако не знаете за кого зборам побарајте ја неговата „Евангелието на трите самовили“ и ќе знаете за кого станува збор.
Него милуваат да го нарекуваат „Марсовец“ поради тоа што сеуште стои зад своето искажување.
И јас стојам зад моето - му верувам дека видел.
Неможам да бидам толку себичен и да се рачунам како единствен вид на живот во толку бесконечна вселена.
Нема да се изненадам, само ќе сакам уште повеќе од ова што сега сакам да ги видам од блиску и ако знаат да зборуваат на артикулиран говор да разменам некоја реченица.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Дали има суштества на други планети да.
Од толкав број на сончеви системи и планети не е возможно да нема жива форма е сега (во каква форма, со каква градба тоа е друга работа).
Но бидејќи тие системи се одалечени милиони светлосни години од земјава најверојатните “вонземјани“ сепак би биле роботи, од проста причина што станува збор за пат долг од неколку стотици години според кој е невожножно да опстои жива форма башка што во космосот постои огромно космичко зрачење кое е далеку поштетно од нуклеарното.
Сите овие претпоставки упатуваат дека најверојатните посетители на земјата би биле роботи.
 

BlackArrow

Староседелец
9 април 2012
14
5
1,013
Мојот драг сограѓанец Стојмир Симјаноски пред повеќе од 20тина години има видено вонземјани.
Ако не знаете за кого зборам побарајте ја неговата „Евангелието на трите самовили“ и ќе знаете за кого станува збор.
Него милуваат да го нарекуваат „Марсовец“ поради тоа што сеуште стои зад своето искажување.
И јас стојам зад моето - му верувам дека видел.
Неможам да бидам толку себичен и да се рачунам како единствен вид на живот во толку бесконечна вселена.
Нема да се изненадам, само ќе сакам уште повеќе од ова што сега сакам да ги видам од блиску и ако знаат да зборуваат на артикулиран говор да разменам некоја реченица.
Во книгата има опишано за настанот? Каде може да се најде книгата?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Во книгата има опишано за настанот? Каде може да се најде книгата?
Не, не, нема пишувано во книгата за настанот. Всушност таа книга му е најпозната и најпрепознатлив е по неа, затоа ја напомнав, а има пишувано и за тој настан, дај ми само неколку минути да пребарам низ дома како се вика книгата и во која издавачка куќа можеш да ја најдеш, ќе ти кажам.

BlackArrow Мит за сите времиња и Бојата на времето и двете во МАКЕДОНИКА литера
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackArrow

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Сигурна сум дека постои.Ќе си земам еден дома и ќе си уживам :D
Карпите од еден кратер, што се се создал по ударот на метеорит, можеби содржат досега најсилни докази за постоење на живот на Марс, тврдат двајца британски научници.
Професорот по геохемија Џон Парнел и др. Џозеф Михалски, планетарен геолог, ангажиран во лондонскиот Природно-историски музеј, тврдат во заеднички изработената студија дека откриле најдобри знаци за животот на „црвената планета“.
Студијата на двајцата британски научници е објавена денеска во најновото издание на научното списание „Нејчер Геосајанс Џорнал“.
Во студијата двајцата Британци велат дека составот на камењата што се создадени при ударот на метеор на површината од Марс, се содржат гипс и минерали што се создале под влијание на водата, која е неопходен елемент за животот.
Во изјава за лодонските медиуми, дадена денеска од лабораторијата во Абердин, во Шкотска, Парнел и Михалски велат дека „сосема блиску се до откритието дали има, или имало некогаш живот на Марс.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Ооо каде сте браќа и сестри мои??? :D
Јас всушност одсекогаш верувам во тоа дека не сме единствени во вселената, просто неверојатно е, а и себично би било да кажам дека постоиме ние и само ние.Мислам дека нивниот интелект можеби сеуште не е на едно "човечко" ниво, но сигурно имаат некои претензии хх, па можеби еден ден нашиве земјени "марсовци" ќе ги заменат со вистински Марсовци, па и ние да видиме живот малку :D

Инаку Arkantos , во врска со сограѓанинов наш, и јас се согласувам со тебе, не ми се чини ништо невозможно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackArrow and Arkantos