Вицови

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Како се вели на турски за:
За мангуп.
-Дуздисан калтабан..

За огледало:
-карши сурат..

За брзата птица итрица:
-Турбо биљбиљ ептен курназ..

За златно славејче:
-Алтан биљбиљ.

За ананас:
-Машала шишарка..
-----—-------—-----—-----—-------—-------

Си бил еден зајак..
Му се здосадило да дишит и, умрел..
..
Две мрави се возат на мотор и еднава и викат на другава:
-еј еј застани, чекај коочи мишкоо..
-Шо е мори што ти е?!
-Ми влезе мува в око..

:D
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Г-дин началник:
-Ал вие знајте лек за против мојава нервоза?!
Немо:
-Ја знам. Да требите ориз со боксерски нараквици..
Началникот:
-Ако ти дојда ја тебе без нараквици ќе видиш ти убо!
:patos
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Кај си, касниш?
- Еве чекам автобус.
Ај те молам побрзај!
- Добро ај побрзо ќе чекам автобус.

Ало стана?
- Станав.
Стана?
-Станав.
Стана??
-Станав бе!
Стана ми треба....
:D
 
Последна промена:

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Што е фиде?!
-Влашка шпагета..
.......

Што е иронија?!
-Да се испијаниш.. Со швалерката да и појдеш на жена ти да и кажеш прај ми се дека си сестра ..
:giggle
 

mspasenoski

Староседелец
19 февруари 2013
442
701
1,103
32
Карпош - Влае
Лавот го сретнал магарето:
– Марко, време ти е, ќе те јадам! Кажи си ја последната желба?
– Па лаву, јас цел живот сум носел луѓе и товар на грбот, барем еднаш мене некој малку да ме поноси! Бива ли?
– Добро Марко, качувај се на грбот, ќе те носам само до она дрво.
Му се качило магарето на лавот, тргнал тој, но одеднаш престанал да оди.
– Што се случи лаву? Зошто престана?
– Ќе ти објаснам јас убаво, само ти извади го малку, за да можам да ја свртам главата!Запира еден маж такси и го прашува возачот:
– Другар, ќе ме земеш ли? Веќе трето такси менувам.
– Што е, каков е проблемот?
– Многу ми смрдат чорапите.
– Влегувај, носот ми е затнат, нема проблем!
Се качува мажот во таксито и по пет минути возачот кочи нагло:
– Слегувај!
– Ама, нели кажа дека ти е затнат носот!
– Брат, ми лути на очите…
 
  • Like
Реакции: antonio and misterija

mspasenoski

Староседелец
19 февруари 2013
442
701
1,103
32
Карпош - Влае
Маж и жена слават 80 години брак. Телевизија, новинари ја прашуваат бабата:
– Како успеавте да живеете толку години со овој човек?
– Кога ме зеде од дома, ме качи на коњот, на тргнување коњот се сопна и тој рече „еден“. На средината на патот коњот повторно се сопна и тој рече „два“. На влезот во неговиот двор коњот пак се сопна, тој ме симна од него, рече „три“ и го застрела. Јас изненадена го прашав зошто го застрела коњот, а тој рече „еден“…
 
  • Like
Реакции: antonio and misterija

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
28
Скопје
Мојот омилен виц, низ секаде го кажувам, каде и да стигнам,со кој и да сум...

Татко и син поминуваат покрај слаткара, синот му вели на татка си, тато купи ми од оние колачиња... Таткото: Ајде сине покажи ми кои, ама тато ти знаеш дека немам рачиња... Еееее, епа нема рачиња нема колачиња :D:D:D
Со вицов ги испозамарав сите другарчиња :rolleyes: