1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вицови

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Jackal, 13 февруари 2012.

 1. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Како се вели на турски за:
  За мангуп.
  -Дуздисан калтабан..

  За огледало:
  -карши сурат..

  За брзата птица итрица:
  -Турбо биљбиљ ептен курназ..

  За златно славејче:
  -Алтан биљбиљ.

  За ананас:
  -Машала шишарка..
  -----—-------—-----—-----—-------—-------

  Си бил еден зајак..
  Му се здосадило да дишит и, умрел..
  ..
  Две мрави се возат на мотор и еднава и викат на другава:
  -еј еј застани, чекај коочи мишкоо..
  -Шо е мори што ти е?!
  -Ми влезе мува в око..

  :D
   
  На antonio, ScorpioNka и misterija им се допаѓа ова.
 2. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Г-дин началник:
  -Ал вие знајте лек за против мојава нервоза?!
  Немо:
  -Ја знам. Да требите ориз со боксерски нараквици..
  Началникот:
  -Ако ти дојда ја тебе без нараквици ќе видиш ти убо!
  :patos
   
  На antonio, escape и misterija им се допаѓа ова.
 3. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Тинејџерка ја прашува баба си:
  Бабо имате ли WI-FI на село?
  Абре чедо што имаме тоа јадеме!
   
  На escape, ●Untouchable° и misterija им се допаѓа ова.
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Кај си, касниш?
  - Еве чекам автобус.
  Ај те молам побрзај!
  - Добро ај побрзо ќе чекам автобус.

  Ало стана?
  - Станав.
  Стана?
  -Станав.
  Стана??
  -Станав бе!
  Стана ми треба....
  :D
   
  #1484 escape, 8 мај 2016
  Последна промена: 8 мај 2016
  На ●Untouchable° и antonio им се допаѓа ова.
 5. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Што е фиде?!
  -Влашка шпагета..
  .......

  Што е иронија?!
  -Да се испијаниш.. Со швалерката да и појдеш на жена ти да и кажеш прај ми се дека си сестра ..
  :giggle
   
  На misterija, escape и antonio им се допаѓа ова.
 6. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  Лавот го сретнал магарето:
  – Марко, време ти е, ќе те јадам! Кажи си ја последната желба?
  – Па лаву, јас цел живот сум носел луѓе и товар на грбот, барем еднаш мене некој малку да ме поноси! Бива ли?
  – Добро Марко, качувај се на грбот, ќе те носам само до она дрво.
  Му се качило магарето на лавот, тргнал тој, но одеднаш престанал да оди.
  – Што се случи лаву? Зошто престана?
  – Ќе ти објаснам јас убаво, само ти извади го малку, за да можам да ја свртам главата!  Запира еден маж такси и го прашува возачот:
  – Другар, ќе ме земеш ли? Веќе трето такси менувам.
  – Што е, каков е проблемот?
  – Многу ми смрдат чорапите.
  – Влегувај, носот ми е затнат, нема проблем!
  Се качува мажот во таксито и по пет минути возачот кочи нагло:
  – Слегувај!
  – Ама, нели кажа дека ти е затнат носот!
  – Брат, ми лути на очите…
   
  На antonio и misterija им се допаѓа ова.
 7. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  Маж и жена слават 80 години брак. Телевизија, новинари ја прашуваат бабата:
  – Како успеавте да живеете толку години со овој човек?
  – Кога ме зеде од дома, ме качи на коњот, на тргнување коњот се сопна и тој рече „еден“. На средината на патот коњот повторно се сопна и тој рече „два“. На влезот во неговиот двор коњот пак се сопна, тој ме симна од него, рече „три“ и го застрела. Јас изненадена го прашав зошто го застрела коњот, а тој рече „еден“…
   
  На antonio и misterija им се допаѓа ова.
 8. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,485
  Допаѓања:
  3,760
  Мамо ти кога беше на мои години имаше таблет?
  Не ќерко, имав вошки.
   
  На ●Untouchable°, Prashina и mspasenoski им се допаѓа ова.
 9. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Мојот омилен виц, низ секаде го кажувам, каде и да стигнам,со кој и да сум...

  Татко и син поминуваат покрај слаткара, синот му вели на татка си, тато купи ми од оние колачиња... Таткото: Ајде сине покажи ми кои, ама тато ти знаеш дека немам рачиња... Еееее, епа нема рачиња нема колачиња :D:D:D
  Со вицов ги испозамарав сите другарчиња :rolleyes:
   
  На ●Untouchable° и mspasenoski им се допаѓа ова.
 10. beautifull liar

  beautifull liar Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 април 2015
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  5
  tatkoto - samo setas negde i dengubis,zemi sredi si go zivotot,vraboti se,najdi zena,i ja sakam da imam vnuci eden den!
  sinot - ee tate,so sedenje doma ne se pravat vnuci :p
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: