1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вицови

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Jackal, 13 февруари 2012.

 1. Pillow

  Pillow Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 декември 2017
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  23
  Во 3 часот по полноќ влегуваш во такси, таксистот умира за спиење, седнуваш позади и велиш: " еее на оваа раскрсница умрев пред 5 години."
   
 2. Dragana27

  Dragana27 Нов член

  Зачленет на:
  10 февруари 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Разговараат снаа и свекрва, и свекрвата и вика на снаата:
  -Снао кога ќе станам наутро ако китката ми е на десна страна значи добра сум, а ако ми е на лева ич не су добра бегај од мене.
  На тоа снаата цела насмеана и одговорила:
  -Слушај свекрво, јас наутро кога ќе станам и кога ќе дрмнам две-три ракии УВО НЕ МЕ БОЛИ НА КОЈА СТРАНА ТИ Е КИТКАТА. :)
   
 3. вован1

  вован1 Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 декември 2017
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  - Иванов, повторно доцнивте на работа! Што овој пат?
  - Будилникот е скршен.
  - Повторно будилникот. Можете ли да дојдете до нешто ново?
  - За таква плата и будилник ќе направат.
   
 4. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  314
  Допаѓања:
  125
  Шета по улица еден уплакан човек , му пришле неколку луѓе да го прашаат што му е.
  - човеку зошто плачеш
  -го изгубив синот и не можам да го најдам
  -добро кажи како изгледа синот сите ќе го бараме
  - .. има клинци на рацете
  - Се појавува Исус извикувајќи.....таткооо
  - Пинокиоооо
  :patos:patos
   
 5. вован1

  вован1 Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 декември 2017
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Три етапа на човешкото развитие:
  Ентусиазмът е, когато имаш повече от достатъчно сили, но няма знания.
  Сарказмът е, когато знаеш, но вече нямаш сили.
  Деменцията е, когато вече не знаеш нищо и няма сили.
   

Сподели: