1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вицови

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Jackal, 13 февруари 2012.

 1. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Другари и другарки ова е тема каде секој можи да објави по еден(минимум а можи и повеќе битно е да се смешни) виц на денот :):)

  Разговараат дечко и девојка и дечкото и вика на девојката: можи да те викам Ева?
  Разговараат дечко и девојка и дечкото и вика на девојката: можи да те викам Ева?
  Девојката одговара: Можи, а зошто?
  Па дека ми си прва.
  А девојката вели: А јас можи да те викам Пежо?
  Дечкото: А зошто?
  Девојката: Дека ми си 207-ми...
   
  На beautifull liar, MimeQueen, Peace и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Хахахахха, од 205 па нагоре? :)

  Еве еден од мене:

  Се вози тип на мотор и случајно удира еден врабец во лет. Му паднало жал, застанал и видел дека врабецот е уште жив. Го понел дома и го ставил во кафез со малку вода и леб.
  Неколку часови подоцна, кога врабецот се разбудил, погледнал околу себе и почнал да се кае:
  - Решетки, леб, вода... сум го убил мотоциклистот!
   
  На Nikola Ilievski, TheDevil, AnGelgirl24 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  Ајде малку да се посмееме :)

  Која е разликата меѓу маж и батерија?
  Батеријата има и позитивна страна.

  Зошто жените обрнуваат повеќе внимание на подобрување на својот изглед, отколку на подобрување на нивниот интелект?
  Затоа што повеќето мажи се глупи, но многу малку од нив се слепи.
   
  На AnGelgirl24, Badgirl, Хоуп* и уште 8 други им се допаѓа ова.
 4. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Брачен пар Цигани продавале облека на тезга во Шутка. Трет Циган им ја украл бундата која била на продажба.
  Мажот извикал: Женооо, ни отиде бундата!
  Жената: По која цена?
  Мажот: По набавна!
   
  На beautifull liar, AnGelgirl24, Сладок Ко Лимон и уште 7 други им се допаѓа ова.
 5. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Така а? Удри на машките :)

  Еве на:

  Сопира сообраќаен полицаец плавуша и и бара возачка дозвола.
  - Тоа е она со розева боја и што има моја слика?
  - Да и одговара полицаецот и и ја бара и сообраќајната дозвола.

  - Тоа е она со сиво-зелена боја и нема моја слика?
  - Да, и вели полицаецот и бидејќи гледа со кого си има работа, почнува да го откопчува шлицот.

  - А плавушата зачудена:
  - Леле, пак алко-тест?
   
  На Nikola Ilievski, mspasenoski, TheDevil и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. CyberKnight

  CyberKnight Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  41
  Две плавуши разговараат:
  - Знаеш ли дека за да се исплете еден џемпер потребни се три овци!
  - Што зборуваш! Не знаев дека овците можат да плетат...

  (Без навреда)
   
  На Nikola Ilievski, beautifull liar, mspasenoski и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Си одел некој човек по пустина и наишол на вода и до водата змеј. Почнал да го удира со сета сила со змејлот и по некое време на змејот му дошло по преку глава и му рекол:
  -Што сакаш бе ти?
  -Да пијам вода
  -Па пиј, шо се тепаш? :D
   
  На Nikola Ilievski, beautifull liar, Lena и уште 14 други им се допаѓа ова.
 8. невестето

  невестето Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  59
  14 февруари

  Во аптека:
  - Добар деееееен!
  - Завршија дечко. :cao
   
  На Mime Queen, Elena, kizzo и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Кавадарчанец гледа вести на телевизија, а таму кажуваат дека температурата во Битола достигнала -55 степени.
  Кавадарчанецот: Ееееее нема грешка... Нема шанси толкава ниска температура!
  И му текнува да му се јави на братучед му во Битола да го праша дали е вистина тоа што го кажуват на вестите.
  Кавадарчанецот: Ало братучед ти ли си?
  Битолчанецот: Да брат јас сум!
  Кавадарчанецот: Колку е температурата таму?
  Битолчанецот: Чекај да видам... - 33 брат!
  Кавадарчанецот: Ееее тоа е нешо друго... Тоа може, а не на телевизија викаат било -55!
  Битолчанецот: А па надвор може и толку е, ја за дома ти кажа. :)
   
  На Nikola Ilievski, beautifull liar, TheDevil и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Влегува Цветко во продавница и и вели на продавачката:
  - Колку пари се веспите?
  И продавачката му вели:
  - имате од 600 евра, од 1000 евра и имате од 800 евра, а вие за што сте заинтересирани?
  - За црни кундури 39 број. :)
   
  На mspasenoski, MimeQueen, Krofna и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели: