1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вицови

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Jackal, 13 февруари 2012.

 1. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Викаат дека во пивото има витамин Б!
  Тоа значи дека:
  -Ако испиеш едно пиво тоа е витамин Б1
  -Ако испиеш две пива=витамин Б2
  -Шест пива=витамин Б6
  -Цела гајба,е тоа е =витамин Б комплекс!:zelen
   
  На Beauty&Beast, ScorpioNka, ●Untouchable° и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,759
  Допаѓања:
  781
  Влавче ја прашува мајка си:
  – Мамо, има нешто благо?
  – Има сине, сируп што ти остана од настинката! :igra
   
  На escape и corki им се допаѓа ова.
 3. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Комшија,абе кучето ли ти е болно,го слушам веќе три дена како вие?
  Не бе,жена ми вие три дена,сака на одмор да ја носам!:zelen
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 4. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768
  Прва брачна ноќ. Младенците се во спалната соба, а родителите на момчето спијат во соседната соба. После енергичниот се*с, мажот легнува на грб и вели:
  – Мила, дај ми чаша ладна вода!
  Од соседната соба се слуша гласот на неговата мајка:
  – Стефче, како што си испотен сега, мајка, само уште ладна вода што ти треба…
   
  На escape, Dorina, antonio и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  71
  Блажо и Мара млад пар сеа земени, се преселуват у нов стан, и уживаат
  у медениот месец......
  А оти лето и у цела зграда џамовите отворени, се се слуша, а од кај нии по цела вечер се слуша, пискање, викање, и љубовно стенкање....
  После некоа ден у влезот Блажо го сретнуе еден комшија, и му вика;
  ---Блажо, не се лути ама не се спие бре од тоа ваш'то ебање, затни и а муцката или па тури и една крпа у устата, да не писка и стенка толку....
  ---Нема проблем комши, леле че извиниш, ја нема појма дека сме толку гласни.....
  Иде вечерта, тишина у цела зграда, и наеднаш се слуша:
  ---КОМШИИИ ДОБРО ЛИ Е ВАКА......
  ---ДОБРА Е БЛАЖО, ДОБРО Е...
  Втор'та вечер па:
  ---КОМШИИИ ДОБРО ЛИ Е ВАКА......
  ---ДОБРА Е БЛАЖО, ДОБРО Е....
  И трет'а вечер:
  ---КОМШИИИ ДОБРО ЛИ Е ВАКА......
  Комшијата ќуте, не одговара, и Блажо па:
  ---КОМШИИИ ДОБРО ЛИ Е ВАКА....
  И наеднаш комшијата се извикал:
  ---БЛАЖОО, ВАДИ И А ТАА КРПАТА НА МАРА ОД УСТАТА, ЦЕЛА ЗГРАДА МИСЛЕ ДЕКА МЕНЕ МЕ ЕБИШ.....
   
  На escape, İncognito и corki им се допаѓа ова.
 6. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Прават муабет двајца полицајци:
  - Каде си роден?
  - Јас дома, а ти?
  -Јас сум во болница.
  -Од што беше болен?
  :rofl
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  FB_IMG_1528658948725.jpg FB_IMG_1528659048620.jpg FB_IMG_1528659112700.jpg
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  од кога почнал пеколот...

  АДАМ И ЕВА ШЕТАЛЕ...по некое време Ева приметила и рекла:
  -леле Адаме, ама ти е мал!!!!
  -А каде ма ти си видела поголем????-љуто одговорил Адам...

  и ете така, започнал пеколот;)
   
  На sas_klar и antonio им се допаѓа ова.
 9. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  29
  мујо има аптека но мора да излезе од работа и го замолува хасо да го замени на два саати. кога се вратил мујо го прашува хасо како поминал. хасо му вели добро само фата помина и ми се жалеше дека месец дена к.р со очи не видела. мујо: и ти што направи. хасо: и дадов капки за очи :rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:frantic:frantic
   
 10. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  29

Сподели: