Вицови

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Викаат дека во пивото има витамин Б!
Тоа значи дека:
-Ако испиеш едно пиво тоа е витамин Б1
-Ако испиеш две пива=витамин Б2
-Шест пива=витамин Б6
-Цела гајба,е тоа е =витамин Б комплекс!:zelen
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
Влавче ја прашува мајка си:
– Мамо, има нешто благо?
– Има сине, сируп што ти остана од настинката! :igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and corki

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Комшија,абе кучето ли ти е болно,го слушам веќе три дена како вие?
Не бе,жена ми вие три дена,сака на одмор да ја носам!:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pink Panther

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,551
3,821
1,153
Прва брачна ноќ. Младенците се во спалната соба, а родителите на момчето спијат во соседната соба. После енергичниот се*с, мажот легнува на грб и вели:
– Мила, дај ми чаша ладна вода!
Од соседната соба се слуша гласот на неговата мајка:
– Стефче, како што си испотен сега, мајка, само уште ладна вода што ти треба…
 

Dorina

Активен Член
20 октомври 2017
93
71
28
47
Блажо и Мара млад пар сеа земени, се преселуват у нов стан, и уживаат
у медениот месец......
А оти лето и у цела зграда џамовите отворени, се се слуша, а од кај нии по цела вечер се слуша, пискање, викање, и љубовно стенкање....
После некоа ден у влезот Блажо го сретнуе еден комшија, и му вика;
---Блажо, не се лути ама не се спие бре од тоа ваш'то ебање, затни и а муцката или па тури и една крпа у устата, да не писка и стенка толку....
---Нема проблем комши, леле че извиниш, ја нема појма дека сме толку гласни.....
Иде вечерта, тишина у цела зграда, и наеднаш се слуша:
---КОМШИИИ ДОБРО ЛИ Е ВАКА......
---ДОБРА Е БЛАЖО, ДОБРО Е...
Втор'та вечер па:
---КОМШИИИ ДОБРО ЛИ Е ВАКА......
---ДОБРА Е БЛАЖО, ДОБРО Е....
И трет'а вечер:
---КОМШИИИ ДОБРО ЛИ Е ВАКА......
Комшијата ќуте, не одговара, и Блажо па:
---КОМШИИИ ДОБРО ЛИ Е ВАКА....
И наеднаш комшијата се извикал:
---БЛАЖОО, ВАДИ И А ТАА КРПАТА НА МАРА ОД УСТАТА, ЦЕЛА ЗГРАДА МИСЛЕ ДЕКА МЕНЕ МЕ ЕБИШ.....
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Прават муабет двајца полицајци:
- Каде си роден?
- Јас дома, а ти?
-Јас сум во болница.
-Од што беше болен?
:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
од кога почнал пеколот...

АДАМ И ЕВА ШЕТАЛЕ...по некое време Ева приметила и рекла:
-леле Адаме, ама ти е мал!!!!
-А каде ма ти си видела поголем????-љуто одговорил Адам...

и ете така, започнал пеколот;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: sas_klar and antonio

пријателство

Истакнат Член
7 август 2018
153
34
328
мујо има аптека но мора да излезе од работа и го замолува хасо да го замени на два саати. кога се вратил мујо го прашува хасо како поминал. хасо му вели добро само фата помина и ми се жалеше дека месец дена к.р со очи не видела. мујо: и ти што направи. хасо: и дадов капки за очи :rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:frantic:frantic