1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вицови

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Jackal, 13 февруари 2012.

 1. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Како започнува едно утро на:
  Англичанец,оди до фрижидер,отвара врата,зема две јајца,ги вари и јаде.
  Французин,оди до фрижидер,отвара врата,зема две јајца,прави омлет и јаде.
  Маќедонец,оди до фрижидер,отвара врата,се почешува за јајца и пак ја затвара вратата.
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Некој чоек го носи својот телевизор на мајстор и на мајсторот му вели: -Мајсторе, вади звук, слика не вади, шо е? Мајсторот му вика: -Можи е радио.
   
  На escape и mspasenoski им се допаѓа ова.
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Како прави полицаец кога ќе потоне во вода??
  Глуп глуп глуп
   
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Зашто плавуша кога ќе влезе во продавница лази??
  Бара ниски цени
   
 5. Nikola Ilievski

  Nikola Ilievski Нов член

  Зачленет на:
  18 април 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  12
  Учителката ги прашува децата како доаѓаат бебињата на свет.
  – Штркот ги носи учителке. – рекло едно дете.
  – Не, не, таткото и мајката прво треба да се бацуваат па после доаѓа детето на свет.- рекло друго дете.
  Тогаш малиот Трпе дига два прста:
  – Учителке, а може ли ние што сме дупеле да излеземе надвор, да не слушаме вакви глупости
   
  На Dragana27 и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 6. Nikola Ilievski

  Nikola Ilievski Нов член

  Зачленет на:
  18 април 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  12
  Трпе ја носи љубовницата во мотел. Си легнале, а љубовницата му рекла:
  – Знаеш што, лошо ми е ај да оставиме сексот за утре.
  Трпе се согласил и легнале да спијат. Љубовницата се обидела да заспие, ама не можела зошто некој од соседната соба многу ‘рчел. Не можела да издржи па тропнала по ѕидот и викнала:
  – Еј комшија! Ве молам излезете надвор испушете една цигара за десетина минути, не можам да заспијам од вашето ‘рчење.
  Од соседната соба се слушнало:
  – Ок, нема проблем излегувам…
  Рчењето престанало, љубовницата успеала да заспие.
  Утрото се разбудиле и започнале со сексот. Офкањето било се посилно и посилно. По некое време се слушнало тропање и глас од соседната соба.
  – Комшивке, ќе може ли услуга за услуга? Излези и испуши цигара едно десетина минути, не можам да си ги облечам панталоните!
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nikola Ilievski

  Nikola Ilievski Нов член

  Зачленет на:
  18 април 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  12
  Трпе се оженил со Трпана, се вселиле во нов стан и почнале да уживаат во медениот месец. И така секоја вечер од станот се слушале врискања, дишење и љубовно стенкање. По неколку дена соседот го сретнува Трпе и му вели:
  – Трпе, немој да се лутиш, ама не можеме да спиеме од вас и вашето стенкање. Дај стави и крпа во уста на Трпана и нека не стенка толку.
  – Нема проблем комшија, се извинувам, не сум знаел дека сме биле толку гласни.
  Вечерта, во еден момент се слуша Трпе:
  – Комшијаааа, вака добро е!?
  – Добро е Трпе, добро е! – одговара соседот.
  Втората вечер пак се слуша Трпе:
  – Комшијаааа, вака добро ее!?
  – Добро е Трпе! – одговара соседот.
  Третата вечер пак се слуша Трпе:
  – Комшијааа, добро е вака!?
  И соседот изнервиран:
  – Трпе вади ја крпата од уста, цела зграда мисли дека мене ме ебеш
   
  На escape и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 8. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Жено,колку даде за новите кондури?
  Само два пати!
  Ааха,јас па помислив пари си дала!
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  – Миличок ми здосади да да имаме секс само по дома. Може ли да пробаме на некое друго место?
  – Важи миличка.
  – Во лифотот?
  – Може ќе го заглавиме помеѓу два ката.
  – А во влезот?
  – Аааа не! Ќе наиде некој комшија и маани ќе ми наоѓа.
   
 10. Nikola Ilievski

  Nikola Ilievski Нов член

  Зачленет на:
  18 април 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  12
  Што ќе се случи ако земјата се врти 30 пати побрзо?
  – Ќе има плата секој ден, а жените ќе искрварат.
   

Сподели: