Вицови

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Како започнува едно утро на:
Англичанец,оди до фрижидер,отвара врата,зема две јајца,ги вари и јаде.
Французин,оди до фрижидер,отвара врата,зема две јајца,прави омлет и јаде.
Маќедонец,оди до фрижидер,отвара врата,се почешува за јајца и пак ја затвара вратата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
27
Битола
Некој чоек го носи својот телевизор на мајстор и на мајсторот му вели: -Мајсторе, вади звук, слика не вади, шо е? Мајсторот му вика: -Можи е радио.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and mspasenoski

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
27
Како прави полицаец кога ќе потоне во вода??
Глуп глуп глуп
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
27
Зашто плавуша кога ќе влезе во продавница лази??
Бара ниски цени
 

Nikola Ilievski

Нов член
18 април 2017
18
12
3
Skopje
Учителката ги прашува децата како доаѓаат бебињата на свет.
– Штркот ги носи учителке. – рекло едно дете.
– Не, не, таткото и мајката прво треба да се бацуваат па после доаѓа детето на свет.- рекло друго дете.
Тогаш малиот Трпе дига два прста:
– Учителке, а може ли ние што сме дупеле да излеземе надвор, да не слушаме вакви глупости
 

Nikola Ilievski

Нов член
18 април 2017
18
12
3
Skopje
Трпе ја носи љубовницата во мотел. Си легнале, а љубовницата му рекла:
– Знаеш што, лошо ми е ај да оставиме сексот за утре.
Трпе се согласил и легнале да спијат. Љубовницата се обидела да заспие, ама не можела зошто некој од соседната соба многу ‘рчел. Не можела да издржи па тропнала по ѕидот и викнала:
– Еј комшија! Ве молам излезете надвор испушете една цигара за десетина минути, не можам да заспијам од вашето ‘рчење.
Од соседната соба се слушнало:
– Ок, нема проблем излегувам…
Рчењето престанало, љубовницата успеала да заспие.
Утрото се разбудиле и започнале со сексот. Офкањето било се посилно и посилно. По некое време се слушнало тропање и глас од соседната соба.
– Комшивке, ќе може ли услуга за услуга? Излези и испуши цигара едно десетина минути, не можам да си ги облечам панталоните!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Nikola Ilievski

Нов член
18 април 2017
18
12
3
Skopje
Трпе се оженил со Трпана, се вселиле во нов стан и почнале да уживаат во медениот месец. И така секоја вечер од станот се слушале врискања, дишење и љубовно стенкање. По неколку дена соседот го сретнува Трпе и му вели:
– Трпе, немој да се лутиш, ама не можеме да спиеме од вас и вашето стенкање. Дај стави и крпа во уста на Трпана и нека не стенка толку.
– Нема проблем комшија, се извинувам, не сум знаел дека сме биле толку гласни.
Вечерта, во еден момент се слуша Трпе:
– Комшијаааа, вака добро е!?
– Добро е Трпе, добро е! – одговара соседот.
Втората вечер пак се слуша Трпе:
– Комшијаааа, вака добро ее!?
– Добро е Трпе! – одговара соседот.
Третата вечер пак се слуша Трпе:
– Комшијааа, добро е вака!?
И соседот изнервиран:
– Трпе вади ја крпата од уста, цела зграда мисли дека мене ме ебеш
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and ●Untouchable°

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Жено,колку даде за новите кондури?
Само два пати!
Ааха,јас па помислив пари си дала!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
388
680
1,103
– Миличок ми здосади да да имаме секс само по дома. Може ли да пробаме на некое друго место?
– Важи миличка.
– Во лифотот?
– Може ќе го заглавиме помеѓу два ката.
– А во влезот?
– Аааа не! Ќе наиде некој комшија и маани ќе ми наоѓа.
 

Nikola Ilievski

Нов член
18 април 2017
18
12
3
Skopje
Што ќе се случи ако земјата се врти 30 пати побрзо?
– Ќе има плата секој ден, а жените ќе искрварат.