Вицови

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Умрела една многу добра бабичка и стига во рајот.
Бог гледајќи ја колку е добра и вели дека има мерак да и исполни една желба.
-Ах, боже мој мил, јас само сакам да бидам жива!-рекла бабата
И бог ја стави во топлометар-:rofl
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Цаци си иде од продавницта а Мими само што станала..
Иде Цаци накај вратта и ваа го прашуе
- каде бре нели сега беше у продавницта кај сеа чојш?!
Цаци:
-чоам да ги прошетам лебот и млек'то по кејот ..
па па па вија жени
:giggle

Како му пеат на Бубо Каров-Цацко пред зграда за Нова Година..
Џинг бел, џингл бел Цацко ослабел.. Па јадел, па пиел, па се здебелел хеј!! :rofl
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
-мамо, мамооооо..непознат човек влезе кај комшиката и ја ебеее!
-аууууу..страшнооооо!
-Априлили..априлилииииииииииии...не е непознат, тато е!:rofl


Како викаат Хрватите априлилили!?
-Травањањини:patos
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Во дукан за сваштарија се барало продавач и на тој оглас се пријавил човек што грнкал.
– Добар ден јас дојдов за работа – рекол човекот
– Ајде да видиме како работиш па за една недела ке те известиме – рекол газдата на дуканот
После една недела оди газдата во дуканот и кога што да види овој продавачот продал многу работи направил многу пари и му вели:
– Како бре направи толку пари?
– Епа дојде еден човек и купи трска – рекол продавачот
– Е само од една трска ли се прават толку пари – прашал газдата
– Епа јас му викам што ќе ти е таа трска, ако немаш чамец со трската ли ќе идеш до сред езеро и му продадов му и чамец и викам е со што ќе го носиш чамецот и продадов му и кола и викам а што чамецо у колата ли ќе го ставиш и му продадив и приколица.
– Еее, браво, човекот дошол за трска, а ти си му продал и чамец и кола и приколка! – вика газдата
– Аааа не, он дојде да купи улошки за жена му!
– Е како улушки и трска? Како може така… – зачудил се газдата
– Епа јас му викам што ќе правиш овој викенд, ни можеш да ја онадиш ни ништо, ајде оди на риболов.


Намерно барав за продавачи некоја заебанција да си се нашалам на своја сметка ама фалба е ова.. :D
уба идеја ми даде батецов хихихи