1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вицови

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Jackal, 13 февруари 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Влегува Саша Матиќ во соба, пали светло и вика:
  - У, да бе...
   
  На malo, Ѕвездичка, ●Untouchable° и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Маживе се цел живот плачковци;(
  Кога се мали, плачат за цицка..потоа плачат за пи**а...на крај плачат за курац:rofl
   
  На ●Untouchable°, corki и antonio им се допаѓа ова.
 3. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Умрела една многу добра бабичка и стига во рајот.
  Бог гледајќи ја колку е добра и вели дека има мерак да и исполни една желба.
  -Ах, боже мој мил, јас само сакам да бидам жива!-рекла бабата
  И бог ја стави во топлометар-:rofl
   
  На corki, ●Untouchable° и antonio им се допаѓа ова.
 4. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Цаци си иде од продавницта а Мими само што станала..
  Иде Цаци накај вратта и ваа го прашуе
  - каде бре нели сега беше у продавницта кај сеа чојш?!
  Цаци:
  -чоам да ги прошетам лебот и млек'то по кејот ..
  па па па вија жени
  :giggle

  Како му пеат на Бубо Каров-Цацко пред зграда за Нова Година..
  Џинг бел, џингл бел Цацко ослабел.. Па јадел, па пиел, па се здебелел хеј!! :rofl
   
  На escape, ScorpioNka, antonio и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  -мамо, мамооооо..непознат човек влезе кај комшиката и ја ебеее!
  -аууууу..страшнооооо!
  -Априлили..априлилииииииииииии...не е непознат, тато е!:rofl


  Како викаат Хрватите априлилили!?
  -Травањањини:patos
   
  На escape, antonio, ●Untouchable° и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Во дукан за сваштарија се барало продавач и на тој оглас се пријавил човек што грнкал.
  – Добар ден јас дојдов за работа – рекол човекот
  – Ајде да видиме како работиш па за една недела ке те известиме – рекол газдата на дуканот
  После една недела оди газдата во дуканот и кога што да види овој продавачот продал многу работи направил многу пари и му вели:
  – Како бре направи толку пари?
  – Епа дојде еден човек и купи трска – рекол продавачот
  – Е само од една трска ли се прават толку пари – прашал газдата
  – Епа јас му викам што ќе ти е таа трска, ако немаш чамец со трската ли ќе идеш до сред езеро и му продадов му и чамец и викам е со што ќе го носиш чамецот и продадов му и кола и викам а што чамецо у колата ли ќе го ставиш и му продадив и приколица.
  – Еее, браво, човекот дошол за трска, а ти си му продал и чамец и кола и приколка! – вика газдата
  – Аааа не, он дојде да купи улошки за жена му!
  – Е како улушки и трска? Како може така… – зачудил се газдата
  – Епа јас му викам што ќе правиш овој викенд, ни можеш да ја онадиш ни ништо, ајде оди на риболов.


  Намерно барав за продавачи некоја заебанција да си се нашалам на своја сметка ама фалба е ова.. :D
  уба идеја ми даде батецов хихихи
   
  На Dragana27, ScorpioNka, antonio и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Trpana si kupuva nov telefon i mu vika na trpe:
  -Dee vidi bre Trpe što da napravam, na ekranov mi stoi edno čudovište i nikako nekje da se trgne, što e rabotava?!
  -Iskluči ja prednata kamera
  :zelen
   
  На escape, ScorpioNka, misterija и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  -Мамо, мамоо имаш чечкалица?!
  -Шо е мори сега, зошто ти е?!
  -Ми се заглави бумбарот в заб (drunk)
  :giggle(wave)
   
  На antonio и misterija им се допаѓа ова.
 9. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Парадокс на бракот
  Имаш секс со женати кога ќе и се крене:rofl
   
  На ●Untouchable°, antonio и corki им се допаѓа ова.
 10. Solange

  Solange Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  6 април 2016
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  134
  Си дошла керката дома " MAMO, MAMO...ме силуваше Црногорец !"
  Од кај знаеш мори керко дека беше Црногорец?
  "Па МАМО МА...се морав јас да правам ! ":zelen
   
  На misterija, ●Untouchable°, ScorpioNka и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: