1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вицови

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Jackal, 13 февруари 2012.

 1. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Си биле 2 плавушки пазарувале во маркет, и гледаат како циган краде.
  Едната плавуша му вика на другата, леле види тој краде! Ајде да го пријавиме во полиција.
  А другата плавуша му одговара на тоа: Абе дааа..ама немам кредит.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  така е за Винстон Черчил е ;)
   
 3. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798
  Му вели жената на мажот:
  - Ајде поправи го казанчето во WC.
  - Не сум јас водоинсталатер!
  Следниот ден му вели:
  - Море, ајде помини со поликолор, дома е валкано.
  - Абе, ти личам ли јас тебе на молер?!
  Утредента се враќа мажот од работа дома, и се' било средено …
  - Кој го сработи сето ова?
  - Комшијата.
  - И колку пари бараше?
  - Не сакаше пари, сакаше нешто благо да му направам или да ме изебел.
  - Дај од тоа благото што го направи!
  - Не направив благо, не сум јас слаткар!!!

  LOL :D
   
  На Dragana27, malo, antonio и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  Отишол гуштерот до едно езеро и гледа жаба внатре.
  - Жабче, топла ли е водата?
  Жабата молчи.
  - Жабо, топла ли е водата?
  Жабата пак молчи.
  - Мори курво заспана, топла ли е водата?
  - Може да сум к***а, но не сум топлометар!
   
  На Tantara, antonio, ●Untouchable° и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  Кратки вицови :
  Разговараат двајца каубојци:
  – Јас ја имам најбрзата рака на целот Див запад.
  – Јас пак предпочитам жени.
  – – – – – – –
  Животот е како Тетрис – малку да згрешиш нешто и се ти тргнува наопаку.
  – – – – – – –
  Кај психологот:
  – Опишете го вашиот однос кон алкохолот со еден збор…
  – Ставете…
  – – – – – – –
  Жена ми се разбуди утрово, погледна во огледалото и рече:
  – Изгледа сум си легнала со влажна коса синоќа… огромна е.
  – Изгледа си легнала и со влажен задник.
  – – – – – – –
  Како да преживееш во Македонија:
  – Внимавај да не се разболиш или да не те удри автомобил!
  – Ако веќе ти се случи нешто, не оди во болница!
  – – – – – – –
  – Која е сличноста помеѓу демократијата и Дунав?
  – И двете доаѓаат од Запад, но само поминуваат покрај Македонија.
   
  На malo, Tantara и antonio им се допаѓа ова.
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Вρв на κомшисκа ρаспρавија..
  -Слушај κомши, да не бев ја ти немаше деца д'имаш!
  :patos
  Виц!
  Си бил неκој зајаκ.. Забоρајл да дишит...
  -И?
  И умρел!

  Уш еден виц!
  Што е тоа мало зелено со очите наκоκоρено?
  Вице ρибаρон!


  Змијата возела точаκ.
  Го сρетнала зајаκот и тој ја пρашал..
  -Змијо κаκо можеш да возиш точаκ κо немаш ни нозе ни ρаце?
  И змијава..
  -Еј да бе!
  И паднала!
  :rofl:patos
   
  #1456 ●Untouchable°, 8 ноември 2015
  Последна промена: 8 ноември 2015
  На antonio, Tantara, misterija и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Κаκо се виκа ветеρот што ги оплодува цвеќињата?
  -е*и ветеρ!
  :patos
  Κао нуди Влав κиκиρитκи?
  -Земете си по една.
  :patos
   
  На antonio, misterija, Tantara и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Мамо мамоооооооооо, тато е на балкон и сака да скокне доле..!!!
  -Дај оди речи му дека само рогови му набив а не крила....

  Се караат двајца пријатели и кавгата прераснува со тешки навреди..
  -Абе вчера три саати ја клецкав женати!
  -Ооо..јас чекав три саати вчера за на ред да дојдам твојата да ја исклецкам!!:rofl
   
  #1458 misterija, 27 јануари 2016
  Последна промена од модератор: 27 јануари 2016
  На mspasenoski, antonio, ●Untouchable° и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Која е разликата меѓу жена ролетна?
  -Нема разлика. И од двете не мојш бел ден да видиш :cool:
  ......
  Поарно земи мечка него жена..
  Барем мчката ќе те изеде еднаш а жената цел живот ќе те јаде:rofl
   
  На escape, mspasenoski и antonio им се допаѓа ова.
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Трпе и Трпана се расправаат кој да го земи детето од училиште.
  Трпе:
  – Ти подарив ли крзнена бунда лани за роденден?
  – Да, ми подари.
  – А кожени зимски чизми за роденденот оваа година, ти подарив нели?
  – Да, и тоа ми подари.
  – Е па затоа жено ти оди да го земеш детето од школо.
  – А зошто ти не одиш?
  – Со шо бе жено, со чорапи и пена за бричење?
   
  На malo, ●Untouchable°, antonio и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: