Вицови

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Си биле 2 плавушки пазарувале во маркет, и гледаат како циган краде.
Едната плавуша му вика на другата, леле види тој краде! Ајде да го пријавиме во полиција.
А другата плавуша му одговара на тоа: Абе дааа..ама немам кредит.
 
  • Like
Реакции: antonio

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
732
798
1,103
Му вели жената на мажот:
- Ајде поправи го казанчето во WC.
- Не сум јас водоинсталатер!
Следниот ден му вели:
- Море, ајде помини со поликолор, дома е валкано.
- Абе, ти личам ли јас тебе на молер?!
Утредента се враќа мажот од работа дома, и се' било средено …
- Кој го сработи сето ова?
- Комшијата.
- И колку пари бараше?
- Не сакаше пари, сакаше нешто благо да му направам или да ме изебел.
- Дај од тоа благото што го направи!
- Не направив благо, не сум јас слаткар!!!

LOL :D
 

mspasenoski

Староседелец
19 февруари 2013
442
701
1,103
32
Карпош - Влае
Отишол гуштерот до едно езеро и гледа жаба внатре.
- Жабче, топла ли е водата?
Жабата молчи.
- Жабо, топла ли е водата?
Жабата пак молчи.
- Мори курво заспана, топла ли е водата?
- Може да сум к***а, но не сум топлометар!
 

mspasenoski

Староседелец
19 февруари 2013
442
701
1,103
32
Карпош - Влае
Кратки вицови :
Разговараат двајца каубојци:
– Јас ја имам најбрзата рака на целот Див запад.
– Јас пак предпочитам жени.
– – – – – – –
Животот е како Тетрис – малку да згрешиш нешто и се ти тргнува наопаку.
– – – – – – –
Кај психологот:
– Опишете го вашиот однос кон алкохолот со еден збор…
– Ставете…
– – – – – – –
Жена ми се разбуди утрово, погледна во огледалото и рече:
– Изгледа сум си легнала со влажна коса синоќа… огромна е.
– Изгледа си легнала и со влажен задник.
– – – – – – –
Како да преживееш во Македонија:
– Внимавај да не се разболиш или да не те удри автомобил!
– Ако веќе ти се случи нешто, не оди во болница!
– – – – – – –
– Која е сличноста помеѓу демократијата и Дунав?
– И двете доаѓаат од Запад, но само поминуваат покрај Македонија.
 
  • Like
Реакции: malo, Tantara and antonio

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Вρв на κомшисκа ρаспρавија..
-Слушај κомши, да не бев ја ти немаше деца д'имаш!
:patos
Виц!
Си бил неκој зајаκ.. Забоρајл да дишит...
-И?
И умρел!

Уш еден виц!
Што е тоа мало зелено со очите наκоκоρено?
Вице ρибаρон!


Змијата возела точаκ.
Го сρетнала зајаκот и тој ја пρашал..
-Змијо κаκо можеш да возиш точаκ κо немаш ни нозе ни ρаце?
И змијава..
-Еј да бе!
И паднала!
:rofl:patos
 
Последна промена:

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Мамо мамоооооооооо, тато е на балкон и сака да скокне доле..!!!
-Дај оди речи му дека само рогови му набив а не крила....

Се караат двајца пријатели и кавгата прераснува со тешки навреди..
-Абе вчера три саати ја клецкав женати!
-Ооо..јас чекав три саати вчера за на ред да дојдам твојата да ја исклецкам!!:rofl
 
Последна промена од модератор:

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Која е разликата меѓу жена ролетна?
-Нема разлика. И од двете не мојш бел ден да видиш :cool:
......
Поарно земи мечка него жена..
Барем мчката ќе те изеде еднаш а жената цел живот ќе те јаде:rofl
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Трпе и Трпана се расправаат кој да го земи детето од училиште.
Трпе:
– Ти подарив ли крзнена бунда лани за роденден?
– Да, ми подари.
– А кожени зимски чизми за роденденот оваа година, ти подарив нели?
– Да, и тоа ми подари.
– Е па затоа жено ти оди да го земеш детето од школо.
– А зошто ти не одиш?
– Со шо бе жено, со чорапи и пена за бричење?