Вицови

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
- Какви женски најмногу ти се допаѓаат!?- прашува Петко
-Паааааа...да бидат како месечината!- одговорил Станко
- Оооооо..каков е тоа избор, мислиш на округла, убава, светла, ладна...?
-Не беееее...да дојде навечер и да ја снема наутро!

:patos
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Бабата пред умирање му вика на нејзиниот внук:
Сакам да ти ја оставам мојата фарма во која има нива,куќа,трактор и друга опрема вредна 2 000 000 долари
Внукот попарен од тоа што го слушнал од баба му,и ја прашува:
-Бабо,многу си фина со мене и многу те сакам,не знаев дека имаш фарма,а каде се наоѓа?
Бабата ја зема последната воздишка и му одговара:
-На фејзбук
 

mspasenoski

Староседелец
19 февруари 2013
442
701
1,103
32
Карпош - Влае
Се караат двајца пријатели и кавгата прераснува со тешки навреди..
-Абе вчера три саати ја клецкав женати!
-Ооо..јас чекав три саати вчера за на ред да дојдам твојата да ја исклецкам!!


Мамооо мамоооо!
-Што е синкооо?!
-Има чудовиште под ќебе!
-Абее синко, па ти таква ја донесе од дискотека синоќа.
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
1.Јана името не ми е, : )
2.а "вицов" го напрајв од случка шо мене ми се чини дека е јака, мене ми се деси ова ..


#Се шалат нешто дечко и девојка и дечково се избацува:
ќ: Е Јано гони се у ку**ц!
ј: И ти со менеее!
(краткотраен молк)
ќ: нема место :giggle#
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Некој фармер кој одгледувал кокошки,отишол во локалното кафуле ,седнал покрај една жена и порачал чаша шамањ.
жената се свртела и рекла,како да го разберам тоа,штотуку и јас нарачав шамањ.
-Каква коинциденција!
-рекол фармерот.Ова е специјален ден за мене и јас морам да прославам.
Ова е и за мене специјален ден.Јас исто така прославувам
-рекла жената.
-Каква коинциденција
-рекол фармерот
Се чуканле со чашите,па фармерот ја прашал:
А,вие,што прославувате ако не е тајна?
Маж ми и јас пробувавме да добиеме дете и денес гинекологот ми кажа дека сум трудна!
-Каква коинциденција!
-рекол фармерот.Јас одгледувам живина и веќе со години кокошките ми се неплодни,но денес несат оплодени јајца!
-Па тоа е прекрасно!
-рекла жената.Како станаа кокошките плодни?
-Го сменив петелот
-одговгорил фармерот
-Жената се насмевнала и рекла:
-Каква коинциденција.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
-Зошто жените носат високи штикли?
-За да не им се влече јазикот по под!- хахаххааа....
Ова е од мажи измислен виц.