1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вицови

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Jackal, 13 февруари 2012.

 1. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  - Какви женски најмногу ти се допаѓаат!?- прашува Петко
  -Паааааа...да бидат како месечината!- одговорил Станко
  - Оооооо..каков е тоа избор, мислиш на округла, убава, светла, ладна...?
  -Не беееее...да дојде навечер и да ја снема наутро!

  :patos
   
  На ●Untouchable°, antonio, mspasenoski и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Бабата пред умирање му вика на нејзиниот внук:
  Сакам да ти ја оставам мојата фарма во која има нива,куќа,трактор и друга опрема вредна 2 000 000 долари
  Внукот попарен од тоа што го слушнал од баба му,и ја прашува:
  -Бабо,многу си фина со мене и многу те сакам,не знаев дека имаш фарма,а каде се наоѓа?
  Бабата ја зема последната воздишка и му одговара:
  -На фејзбук
   
  На malo, escape, mspasenoski и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Си бил еден бил и тој бил бил дебил.
   
  На escape, antonio и misterija им се допаѓа ова.
 4. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  Се караат двајца пријатели и кавгата прераснува со тешки навреди..
  -Абе вчера три саати ја клецкав женати!
  -Ооо..јас чекав три саати вчера за на ред да дојдам твојата да ја исклецкам!!


  Мамооо мамоооо!
  -Што е синкооо?!
  -Има чудовиште под ќебе!
  -Абее синко, па ти таква ја донесе од дискотека синоќа.
   
  На ●Untouchable°, antonio и misterija им се допаѓа ова.
 5. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Откако земав кредит од банка, спијам како бебе......саат време спијам, саат време плачам:sleep(worried);(
   
  На The_Mayor, escape, ●Untouchable° и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  -Why don't Jewish cannibals like eating Germans?
  -They give them gas.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 7. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Разговараат двајца полицајци:
  -Вчера купив четка за WC
  -Ии...
  -Абе искрено да ти кажам, со WC хартијата ми беше полесно!
  :rofl
   
  На malo, ●Untouchable°, antonio и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  1.Јана името не ми е, : )
  2.а "вицов" го напрајв од случка шо мене ми се чини дека е јака, мене ми се деси ова ..


  #Се шалат нешто дечко и девојка и дечково се избацува:
  ќ: Е Јано гони се у ку**ц!
  ј: И ти со менеее!
  (краткотраен молк)
  ќ: нема место :giggle#
   
  На antonio, corki и misterija им се допаѓа ова.
 9. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Некој фармер кој одгледувал кокошки,отишол во локалното кафуле ,седнал покрај една жена и порачал чаша шамањ.
  жената се свртела и рекла,како да го разберам тоа,штотуку и јас нарачав шамањ.
  -Каква коинциденција!
  -рекол фармерот.Ова е специјален ден за мене и јас морам да прославам.
  Ова е и за мене специјален ден.Јас исто така прославувам
  -рекла жената.
  -Каква коинциденција
  -рекол фармерот
  Се чуканле со чашите,па фармерот ја прашал:
  А,вие,што прославувате ако не е тајна?
  Маж ми и јас пробувавме да добиеме дете и денес гинекологот ми кажа дека сум трудна!
  -Каква коинциденција!
  -рекол фармерот.Јас одгледувам живина и веќе со години кокошките ми се неплодни,но денес несат оплодени јајца!
  -Па тоа е прекрасно!
  -рекла жената.Како станаа кокошките плодни?
  -Го сменив петелот
  -одговгорил фармерот
  -Жената се насмевнала и рекла:
  -Каква коинциденција.
   
  На Dragana27, malo, escape и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  -Зошто жените носат високи штикли?
  -За да не им се влече јазикот по под!- хахаххааа....
  Ова е од мажи измислен виц.
   
  На ●Untouchable° и antonio им се допаѓа ова.

Сподели: