Љубовни проблеми

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
не дека е кујзнае каков проблем, но ми треба стварно совет
еден близок другар ми предложи да ми мести некој негов другар и ајде ми покажа слика си викам океј е нека ме запознае па да видиме што ќе се случува и се договоривме кога ќе искочиме ако ми се засвиѓа да го праша шо мисли за мене и сега се искочивме сите тројца, седнавме во кафич си правевме муабет со неговиот другар се беше ок супер, фин беше ми се допадна овака и ме испратија до негде и они двајца си продолжиле накај дома и сега мојов другар го прашал каков впечаток сум му оставила? и овој рекол па добар впечаток ми остави, добро девојче е, и после го прашал а дали ти е симпатична? и овој му рекол дека сум симпатична, добра женска сум била требало некој да ме фати, и секако кога ова ми го пренесе другаров ќе летнев од возбуда онака од прво среќавање ваков впечаток и му реков на другаров да му пренесе дека и мене ми оставил овој многу добар впечаток и другаров пренел и тоа било се, јас го аднав прва на фб ме прифати но не се допишуваме, е сега пак ќе договори другаров да искочиме се надевам ќе биде деновиве, и вчера и денес го одби за искачање неговиов другар бил договорен со некој друг
е сега како да пристапиме до другаров да му каже на овој дека ми се допаѓа без да е нападно и форсирање?
и како некако да дознае дали ме свиѓа?
што мислите дека е во ред за ова напишете

Колку што сфатив се имате на фејсбук, не мора да бидете толку горделиви и да не си пишувате...
Пиши му сериозно и искрено, директно дека ти се допаѓа, не мора преку другар да одите. Јас така би постапила а и постапувам додуша. :)
Кога некој ми се допаѓа, едноставно ако го имам и на фејсбук, па јас тоа ќе му го кажам. Па шо сака нека си мисли, ќе го замарам, но не толку и самата ќе си видиш што всушност тој мисли, ако му се допаѓаш нормално зборете си, комуницирајте, но ако не... Едноставно ќе се тргнеш на страна и никому ништо. Ќе си осетиш самата и нема потреба „другаров“,да го испозамарате. Пиши му, нема врска тоа што си женско и ако му пишеш прва, голема работа. Види што ќе ти врати, експриментирај си со букви малце... Не чекај од никој друг за да направи да ти биде убаво.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: rikica01

rikica01

Истакнат Член
19 ноември 2015
58
20
118
28
Абе за љубовен проблем е премногу лесно да се реши единствено само со моабет не помага ни сила ни расправија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Океј значи вакво нешто не ми се случило до сега. Не сум знаел дека љубовта и на мои години може вака да боли. Постојано запознавам нови женски, постојано ми приоѓаат женски, се трудам да се зближам, но чим малку се обидам одма се присеќавам на другарка ми поточно на невозвратената љубов и ми се ствара одбивност кон новата женска и се буди она во мене НЕ Е ТОА ТОА. Ниту една нова не е како неа, ниту една нова не можам да ја засакам како неа. А уште повеќе боли што знам дека она никад нема да биде моја. Дајте некој совет стварно нз што да правам??
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Океј значи вакво нешто не ми се случило до сега. Не сум знаел дека љубовта и на мои години може вака да боли. Постојано запознавам нови женски, постојано ми приоѓаат женски, се трудам да се зближам, но чим малку се обидам одма се присеќавам на другарка ми поточно на невозвратената љубов и ми се ствара одбивност кон новата женска и се буди она во мене НЕ Е ТОА ТОА. Ниту една нова не е како неа, ниту една нова не можам да ја засакам како неа. А уште повеќе боли што знам дека она никад нема да биде моја. Дајте некој совет стварно нз што да правам??

Ништо не е невозможно ако се сака, пробувај кај таа што ја свиѓаш... Ако не успее, тогаш заборави ја, времето лечи се. Не фаќај моментално женски, чекај, изгори за секс, едно четири, пет мес. Послем најди си некоја, кога ќе го имаш првиот возбудлив секс со неа, после толку време, на оваа што не е твоја, нема ни да ти текне.

Одговорите лежат во тебе, прочепкај внатре, мора нешто да најдеш.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
@Мак
Океј значи вакво нешто не ми се случило до сега. Не сум знаел дека љубовта и на мои години може вака да боли. Постојано запознавам нови женски, постојано ми приоѓаат женски, се трудам да се зближам, но чим малку се обидам одма се присеќавам на другарка ми поточно на невозвратената љубов и ми се ствара одбивност кон новата женска и се буди она во мене НЕ Е ТОА ТОА. Ниту една нова не е како неа, ниту една нова не можам да ја засакам како неа. А уште повеќе боли што знам дека она никад нема да биде моја. Дајте некој совет стварно нз што да правам??
Man up... Кај оваа немаш шанси.
Неам некој друг поконкретен совет да ти дадам.
И да знаеш, никогаш нема да биде тоа тоа. Но има многу поразличен начин на уживање на оноа што го имаш крај себе. Изглеа уште не си го сретнал.
И не се понашај као Гордон Лав-Хјуит што ја забораа Зои Дешанел у 500 days of summer.
Stand for yourself, not for chasing some utter bullshit.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and rikica01

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Океј значи вакво нешто не ми се случило до сега. Не сум знаел дека љубовта и на мои години може вака да боли. Постојано запознавам нови женски, постојано ми приоѓаат женски, се трудам да се зближам, но чим малку се обидам одма се присеќавам на другарка ми поточно на невозвратената љубов и ми се ствара одбивност кон новата женска и се буди она во мене НЕ Е ТОА ТОА. Ниту една нова не е како неа, ниту една нова не можам да ја засакам како неа. А уште повеќе боли што знам дека она никад нема да биде моја. Дајте некој совет стварно нз што да правам??
Имаме чудна навика да се трескаме по тоа што го немаме.
Други ти приоѓаат, оваа те одбила. Нив знаеш дека можеш да ги имаш, неа не... и тука е целата филозофија - ништо не е интересно кога е на тацна.
Башка што следи „Ама леле, колку ли ќе беше убаво она да беше?“... а, во реалноста може ни 20% немало да ви биде ко што ти си правиш филмови.
Може баш некое од другите девојчиња е покомпатибилно со тебе, ама не си дозволуваш да го видиш тоа пошто паметот ти е во недостижнава.
Ако ти помага, имав таков тип што мислев којзнае колку е паметен и мистериозен, па се филмав. Не знам, сигурно му е тешко да искаже емоции, па којзнае што мисли штом е толку повлечен во себе и често молчи.... Кога оладив, сфатив дека целата мистерија е во тоа што златниот не знае два реда муабет да направи. Сега да видиш како бегам ако ме начека... :D
Тоа се тие непребол илузии.
Премлад си за can't-live-without љубов. Ова е младалачка жед (lust де, немаме соодветен збор) и малце повредено его. Ќе ти биде смешно некој ден. :D
Е, да. Скоро за секоја наредна ќе викаш „Оваа највеќе ја сакам. Никоја пред неа не е битна. Таа е и никоја друга“. После неколку искуства ќе навикнеш дека така функционираме ко човечки суштества. Дотогаш уживај во понаивниве денови.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Имаме чудна навика да се трескаме по тоа што го немаме.
Други ти приоѓаат, оваа те одбила. Нив знаеш дека можеш да ги имаш, неа не... и тука е целата филозофија - ништо не е интересно кога е на тацна.
Башка што следи „Ама леле, колку ли ќе беше убаво она да беше?“... а, во реалноста може ни 20% немало да ви биде ко што ти си правиш филмови.
Може баш некое од другите девојчиња е покомпатибилно со тебе, ама не си дозволуваш да го видиш тоа пошто паметот ти е во недостижнава.
Ако ти помага, имав таков тип што мислев којзнае колку е паметен и мистериозен, па се филмав. Не знам, сигурно му е тешко да искаже емоции, па којзнае што мисли штом е толку повлечен во себе и често молчи.... Кога оладив, сфатив дека целата мистерија е во тоа што златниот не знае два реда муабет да направи. Сега да видиш како бегам ако ме начека... :D
Тоа се тие непребол илузии.
Премлад си за can't-live-without љубов. Ова е младалачка жед (lust де, немаме соодветен збор) и малце повредено его. Ќе ти биде смешно некој ден. :D
Е, да. Скоро за секоја наредна ќе викаш „Оваа највеќе ја сакам. Никоја пред неа не е битна. Таа е и никоја друга“. После неколку искуства ќе навикнеш дека така функционираме ко човечки суштества. Дотогаш уживај во понаивниве денови.
Се надевам дека ќе помине ова и дека можеби ќе ја памтам само по добро, зш ако за секогаш остане вака да ја сакам секоја следна ќе ја одбивам. Си давам шанси со нови, но не е тоа тоа. Ваљда времето лечи се, на тоа се надевам јас.
 

Миме 22

Нов член
28 октомври 2016
2
1
3
29
Вака има едно дете кое ми се свига ама е поголем од мене има 34 год .може совет а јас имам 23.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Вака има едно дете кое ми се свига ама е поголем од мене има 34 год .може совет а јас имам 23.

О, па тоа не е дете, МАЖИШТЕ Е, големо. :) :D
И, шо напраи, се зедофте? :D
Не следиш, тука си?! Кажи нешто, сподели... :sreken

Сум имала врска со постар маж, скоро 15 години разлика... ја помала, незрела, наивна, глупа... Не ти препорачувам. Мада не сме сите женски исти, шо знам |-(
Ќе те мафта цело време како сака :( и ќе се заебава :) На крај ти ќе бидеш расплакана :D И да се заљуби, такви се постарите, горделиви... ќе те шитнат|-(со најобичен изговор, иди лупај глаа од ѕид. Мене не ме шитнал, јас го шитнав за глупост. :rolleyes: СВЕ СИ МИСЛЕВ,ОТИ НЕ МЕ САКА. :) (shake)
Никогаш не моеш да разбереш шо им се врти низ глава... Пошо го немаме нивното искуство и преживеано. Батали го!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina