Љубовни проблеми

Skopje

Нов член
27 јануари 2017
2
0
1
31
Ова нетреба да те мачи толку нема да биде ни прв ни последен..а да си во врска 7 год и одеднас да згасне све и тоа од мали кратки и решливи работи се дог на одреден период како пауза п скроз дека е готово и тогаш почнува пеколот кој трае дур не најдеш нешто што ке те исполнува кога ке добиеш време да го посветиш на тебе ... не е све како што мислиме туку како ни е пишано така ;)
 

Rbpjli

Нов член
16 април 2017
2
1
3
23
Здраво, имам сериозен проблем вчера за прв пат легнав со девојче имам 19 години,незнам сварно како да опишам баш би сакал некој да помогне, значи вака све беше окк мување романтики маллце темпото беше убрзано, (може да е и до тоа) ама јас некако изгуубив возбуда и некјеше сварно се засрамив прет девојчето пробав пак се обидов исто она некако ми бррзаше пак некјеше све ок се дигаше не така многу ама сепак кога ке дојдеше моментот да го ставам тогаш некако губев возбуда и неможеше да се случи тоа. Незнам дали објаснив доброо кој имал сличен проблем нека пише ова може е и за исмевање ама потребен ми е совет
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,340
3,031
1,133
Здраво, имам сериозен проблем вчера за прв пат легнав со девојче имам 19 години,незнам сварно како да опишам баш би сакал некој да помогне, значи вака све беше окк мување романтики маллце темпото беше убрзано, (може да е и до тоа) ама јас некако изгуубив возбуда и некјеше сварно се засрамив прет девојчето пробав пак се обидов исто она некако ми бррзаше пак некјеше све ок се дигаше не така многу ама сепак кога ке дојдеше моментот да го ставам тогаш некако губев возбуда и неможеше да се случи тоа. Незнам дали објаснив доброо кој имал сличен проблем нека пише ова може е и за исмевање ама потребен ми е совет
Ne se sekiraj.Toa se slucuva poradi neiskustvo i golema zelba i strav kako ke se pokazes pred devojkata.I na mnogu iskusni mazista im se slucilo pri prviot odnos so nova devojka.
P.S.Se nadevam od deckive ke si dadat svoe mislenje zasto nema mashko koj istovo ne go doziveal barem nekolku pati.
 

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,531
3,811
1,153
Здраво, имам сериозен проблем вчера за прв пат легнав со девојче имам 19 години,незнам сварно како да опишам баш би сакал некој да помогне, значи вака све беше окк мување романтики маллце темпото беше убрзано, (може да е и до тоа) ама јас некако изгуубив возбуда и некјеше сварно се засрамив прет девојчето пробав пак се обидов исто она некако ми бррзаше пак некјеше све ок се дигаше не така многу ама сепак кога ке дојдеше моментот да го ставам тогаш некако губев возбуда и неможеше да се случи тоа. Незнам дали објаснив доброо кој имал сличен проблем нека пише ова може е и за исмевање ама потребен ми е совет
Разговарај со него, можеби не му се допаднала:unsure
 

DarkHorse

Староседелец
18 февруари 2014
4
0
601
Здраво. Почнав да се гледам со еден дечко, излеговме неколку пати се се чинеше во ред, се гледавме значи околу месец време - излегување, пишување, мување се по ред и после месец дена и секс. После сексот го снема а обично секогаш беше тој што прв ќе пише или ќе се јави (секогаш чекам машкото прво да пише :) а и нели доколку пред тоа секогаш тој ми се јавувал зошто потоа да се сменат работите). Сега поминаа околу 3 недели од таа случка и тој пак почна да ми пишува и сака да се видими. Ве молам за мислење, зошто го снема толку време а сега пак стапува во контакт со мене?
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
968
1,133
Здраво. Почнав да се гледам со еден дечко, излеговме неколку пати се се чинеше во ред, се гледавме значи околу месец време - излегување, пишување, мување се по ред и после месец дена и секс. После сексот го снема а обично секогаш беше тој што прв ќе пише или ќе се јави (секогаш чекам машкото прво да пише :) а и нели доколку пред тоа секогаш тој ми се јавувал зошто потоа да се сменат работите). Сега поминаа околу 3 недели од таа случка и тој пак почна да ми пишува и сака да се видими. Ве молам за мислење, зошто го снема толку време а сега пак стапува во контакт со мене?

Не е сериозен, можеби има и некоја друга. Токсични се таквите гледања. Зошто да патиш и да чекаш некој да ти се јави кога може со некој друг да имаш нормална врска ?
Посреќна ќе си со некој што знае да се однесува како што треба :) (star).
 

FemmeFatale

Истакнат Член
5 октомври 2017
32
48
118
Здраво. Почнав да се гледам со еден дечко, излеговме неколку пати се се чинеше во ред, се гледавме значи околу месец време - излегување, пишување, мување се по ред и после месец дена и секс. После сексот го снема а обично секогаш беше тој што прв ќе пише или ќе се јави (секогаш чекам машкото прво да пише :) а и нели доколку пред тоа секогаш тој ми се јавувал зошто потоа да се сменат работите). Сега поминаа околу 3 недели од таа случка и тој пак почна да ми пишува и сака да се видими. Ве молам за мислење, зошто го снема толку време а сега пак стапува во контакт со мене?
Затоа што му се е*е, многу очигледно. |-(
Не вреди со таков тип да си го губиш времето. Добро ти кажа и Ѕвездичка. (star) (happy)
 

DarkHorse

Староседелец
18 февруари 2014
4
0
601
Не е сериозен, можеби има и некоја друга. Токсични се таквите гледања. Зошто да патиш и да чекаш некој да ти се јави кога може со некој друг да имаш нормална врска ?
Посреќна ќе си со некој што знае да се однесува како што треба :) (star).

Да, знам дека за време на тој прекин е бил со друга (знам и која :gjavol) а знам и дека таа истата со еден збор пак може да ја има. А што доколку го одбивам повеќе пати и ладна сум спрема него а тој пак е упорен? Можно ли е некој да е толку упорен за секс кога може некоја друга мн лесно да ја има а ти веќе си била со него така да меракот треба да е поминат :) Благодарам на одговорите (happy)
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
Здраво. Почнав да се гледам со еден дечко, излеговме неколку пати се се чинеше во ред, се гледавме значи околу месец време - излегување, пишување, мување се по ред и после месец дена и секс. После сексот го снема а обично секогаш беше тој што прв ќе пише или ќе се јави (секогаш чекам машкото прво да пише :) а и нели доколку пред тоа секогаш тој ми се јавувал зошто потоа да се сменат работите). Сега поминаа околу 3 недели од таа случка и тој пак почна да ми пишува и сака да се видими. Ве молам за мислење, зошто го снема толку време а сега пак стапува во контакт со мене?
Од машка перспектива, може и да не е воопшто тоа што мислиш дека е. Можеби е исплашен, можеби нешто во тебе го натерало да се повлече и да размисли, колку и да луѓето мислат дека мажите се mindless fuck machines, далеку е од тоа, и често го сфаќаат тој секс емотивно.
Мој совет е да бидеш директна со него и да го прашаш. Од рандом идеи и размислувања може многу лесно да добиеш погрешен заклучок, а директен пристап никогаш не смета.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec