Љубовни проблеми

мартинчо12345

Нов член
6 јануари 2015
7
0
1
27
Пиши и: ги знам прашањата од екстерно и исклучисе.
После сама ќе те бара.
хахахахаха брат таа ми ги кажува прашањата за екстерно :rofl скроз одлична и секој пат ке и го повторувам тоа? :D некој по озбилен совет дај не се зезам јас
:)
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
хахахахаха брат таа ми ги кажува прашањата за екстерно :rofl скроз одлична и секој пат ке и го повторувам тоа? :D некој по озбилен совет дај не се зезам јас
:)
Е зошо сакаш на фб да и се пушташ треба да направиш петиција, односно група: да се собериме 15 души за (името од девојката) да се фатит со (името твое) и поканија во групата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

мартинчо12345

Нов член
6 јануари 2015
7
0
1
27
Е зошо сакаш на фб да и се пушташ треба да направиш петиција, односно група: да се собериме 15 души за (името од девојката) да се фатит со (името твое) и поканија во групата.
хахахаха! глеј тоа е еден вид на пуштање да. ама не у таа смисла ајде да се фатиме.... него вака чисто незнам како конверзација да започнам :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
хахахаха! глеј тоа е еден вид на пуштање да. ама не у таа смисла ајде да се фатиме.... него вака чисто незнам како конверзација да започнам :)
Не ова, не она. Штом седи пред тебе, пиши ѝ дека ѝ се гледа раздељакот. :unsure
Пред тебе е, зошто на интернет да ѝ се пушташ?! (shake) Почни било каков разговор очи во очи, многу полесно ќе видиш вака како реагира т.е. дали ѝ е интересен муабетот или не, отколку во пишана форма.
Брее, интернетов што правел...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не ова, не она. Штом седи пред тебе, пиши ѝ дека ѝ се гледа раздељакот. :unsure
Пред тебе е, зошто на интернет да ѝ се пушташ?! (shake) Почни било каков разговор очи во очи, многу полесно ќе видиш вака како реагира т.е. дали ѝ е интересен муабетот или не, отколку во пишана форма.
Брее, интернетов што правел...
Ај доста. Кажи му како да и пише, што е ова очи во очи ти се молам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

мартинчо12345

Нов член
6 јануари 2015
7
0
1
27
Не ова, не она. Штом седи пред тебе, пиши ѝ дека ѝ се гледа раздељакот. :unsure
Пред тебе е, зошто на интернет да ѝ се пушташ?! (shake) Почни било каков разговор очи во очи, многу полесно ќе видиш вака како реагира т.е. дали ѝ е интересен муабетот или не, отколку во пишана форма.
Брее, интернетов што правел...
на пример? (за разговорот)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
на пример? (за разговорот)
На која основа ја свиѓаш штом не знаеш за што би правеле муабет? (worried)
Кажи ѝ дека надвор вее снег, таа ќе ѕирне и ќе ти каже дека не вее, а ти ќе кажеш дека гледаш така оти умот ти е поматен по неа.
Ако ти не знаеш што би ѝ кажал, јас бетер не знам...еве, во Mean Girls цурата се правеше дека не знае математика и така го ќари вниманието на типот...али различен инстинкт се развива кај мажјакот кога навидум беспомошна жена бара помош, отколку кога маж глуми наудрен. :D
Што и да правиш, прави го самоуверено, ама не и да делуваш нападно и лошо.
 

мартинчо12345

Нов член
6 јануари 2015
7
0
1
27
Побарај и пенкало и кога ќе и го вратиш кажи и фала. Друг ден нешто друго побарај, после една недела си спремен да и кажеш дека ја сакаш. :)
ххахахахахахах :rofl :rofl :roflме изнасмеа брат со пенкалово :D