Љубовни проблеми

мартинчо12345

Нов член
6 јануари 2015
7
0
1
27
На која основа ја свиѓаш штом не знаеш за што би правеле муабет? (worried)
Кажи ѝ дека надвор вее снег, таа ќе ѕирне и ќе ти каже дека не вее, а ти ќе кажеш дека гледаш така оти умот ти е поматен по неа.
Ако ти не знаеш што би ѝ кажал, јас бетер не знам...еве, во Mean Girls цурата се правеше дека не знае математика и така го ќари вниманието на типот...али различен инстинкт се развива кај мажјакот кога навидум беспомошна жена бара помош, отколку кога маж глуми наудрен. :D
Што и да правиш, прави го самоуверено, ама не и да делуваш нападно и лошо.
на секоја основа :D ама кога ке и пријдам се топам :D инаку благодарам :)
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
хахахаха! глеј тоа е еден вид на пуштање да. ама не у таа смисла ајде да се фатиме.... него вака чисто незнам како конверзација да започнам :)
Пушти и го смајливо и пиши ми што ти врати, после пак ќе и пишиме.
hump.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

Reigns

Нов член
27 април 2014
2
0
1
35
Како да се престане долготрајна врска која што очигледно од едната страна е само идење од сожалување ? размислував многу и пак не сум ни ваму ни таму некој совет ?
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Како да се престане долготрајна врска која што очигледно од едната страна е само идење од сожалување ? размислував многу и пак не сум ни ваму ни таму некој совет ?
Не можеме да дадеме совет,не ги знаеме причините,односот ваш... најубаво донесете си сами одлука,разговарајте ставете си крај или решете си го проблемот.
По некогаш работите се толку едноставни,но ние како и обичај ги комплицираме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Dimitar172s

Нов член
11 јануари 2015
1
0
1
31
Здраво јас сум нов тука па да ве замолам доколку има некој да ми даде совет и да ми помогне пошто вака не можам повеќе да издржам.....

Вака значи мене ми се свиѓа ( ја сакам) едно девојче што е помала од мене значи долго вереме ја сакам / ми се свиѓа има 5-6 години пред 2-3 години и кажав дека ја сакам пошто она ми прати порака дека ме сака многу неможела без мене и т.н. но вика по грешка ми ја пратила таа порака и ја коа и кажав дека ја сакам она ме праша од кога ја сакам и кажав и ме направи подоле од гомно извинете на израз....и ми кажа да не ја замам повеќе и не ни и пишував ни ништо по неколку недели она сама ме побара и пак бевме во добри односи....но пред еден месец пак и кажав дека ја сакам ми се свиѓа и ми каже дека и е незгодно со мене да прави моабет пошто сум ја свиѓал и сум ја сакал....но она со еден мој другар што е една година поголем од мене цело време со него се смее се зезаат све а ја како да сум отфрлен мене ни рецка не ми мава и и кажав дека ке престанам да ја сакам и свиѓам ке ја гледам како другарка и она онака е пак со мене повеќе со него се смее прави моабет се зеза....но јас неможам да ја заборавам сум пробувал неколку пати д аја заборавам ама не ми успева ве молам дајте ми совет како да биде барем поблиска со мене што треба да направам пошто неможам повеќе да издржам вака да ги гледам како се зезаат смеат а ја како отфрлен да сум ве молам за помош...
 

machine

Нов член
14 јануари 2015
1
0
1
34
Незнам дали е ова вистинската тема да побарам совет за мојот проблем. Со девојката су неколку месеци, досега сме немале односи, сега пред некое време дојде до таквото, се возбудувам се е супер батката работи, но пребргу ми паѓа, додека да се префрлиме на работата тој е мртов. Со самото тоа се нервирам и неможам да се опуштам убаво. Некој совет за проблемот? :/
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Ај да не чекаш многу време за одговор од некоја компетентна особа,јас ќе пробам да ти ја вратам вољјата за живот:)
Па како што знам еректилната дисфункција има повеке причини за овј проблем,дијабетис,висок холестерол,стврднување на артериите,слб проток на крв итн,не верувам дека сетот то е присутно кај тебе,кај тебе нема проблем,на секој може да му се случи вакво нешто,пред овој чин перни една две да се опуштиш,и качи се, ти немаш љубовен проблем ти имаш технички проблем.:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: machine

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Како да се престане долготрајна врска која што очигледно од едната страна е само идење од сожалување ? размислував многу и пак не сум ни ваму ни таму некој совет ?
Тежок проблем. Првично за тебе, затоа што одиш со некој/а од сожалување.
Животна лекција бр.1
Во иднина никогаш немој да ја повториш оваа грешка. Првично за себе си си праиш дисреспект, второ за личноста со која си бил/а.
Какво решение имам за ова? Стандардниот разговор, ако првично ја цениш колку толку личноста. Не е важно колку е долга врската, (добро де да не е 2-3 месеци), но би требало да го обавиш тој разговор исто така највеќе ради моментот после тоа - stalkање од страна на сега веќе бившиот, недоволно чисти ситуации кои би вродиле додатни недоразбирања као ѕвонења во 3 часон ноќе, доаѓање дома... Пред да го обавиш тој битен разговор, задолжително извежбај го и направи буквално цела стратегија како да и` доловиш на личноста дека е крај. Никако ама баш никако не му ја спомнувај целата вистина дека си бил/а со него/неа, ради сожалување. Многу многу дипломатија, проголтување на его, само за да не дојде после до додатни проблеми кои би те инволвирале тебе. Но инсистирај после тоа да прекинете секаков контакт. Останување пријатели ради сожаување не го решава проблемот, чак што више го погоршава со тоа што ти нема шанса да мрднеш лево-десно ради грижата на совест дека се уште се гледаш со него, а во исто време се гледаш со некој тип со кој повеќе си одговарате. А стариот ќе има 100% преглед на ситуацијата како твој пријател.
Кога ќе завршиш со разговорот, прекинуваш секаков контакт. Тука треба да си доследен/на инаку целиот труд пропаѓа во вода. Секако зачувај го бројчето во случај тој/таа да ти ѕвони - да имаш брз увид и да (не) реагираш експедитивно на повиците. Во ова време можеш да бараш и нешто за себе колку да избалансираш, иако новиот што ќе го најдеш го ставаш у ризик да дознае за бившиот/ата кој/а е неизбежно дека ќе ти пишува пораки/повици. Од друга страна па ќе дознаеш многу за новиот/ата пошто ќе те запознае at your worst што се вика и ќе знаеш како би се понашал/а кога ти не би изгледал/а толку совршено. А замисли па кога целата работа ќе заврши со бившиот.
До тебе е да избереш.
 

Anonimna07

Истакнат Член
23 декември 2014
1
0
301
29
Бев заљубена во еден, а и се уште потајно сум.. одлична комуникација имавме, ми се додворуваше, бев пресреќна, имаме и на кафе излезено се беше супер до летото а потоа незнам што се случи го снема наеднаш не ми пишуваше јас му пишав ама тој делуваше некако незаинтересирано и од тогаш немаме контакт..
А многу ми недостига, незнам што да правам
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
^си фатил женска, сите се такви додека се слободни нема ден а да не се одвојат од тебе ко ќе си фатат дечко/девојка забораваат дека постоиш.