Љубовни проблеми

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Дефинтивно како што кажа членот над мене, девојката излегла со тебе, за да си ја зголеми самодовербата која и била срушена од некоја претходна врска, не се врзувај, можеби вистински си се заљубил во нејзе на прв поглед, но сети се дека не чувствувала ништо за тебе, тоа е реално, а и ќе ти помогне побрзо да ја надминеш депресијата.
mozebi e taka kako velite fala na sovetite :))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
некогаш правиме грешки ,не даваме шанса на оние што стварно сакаат да ни дадат љубов и да бидат дел од нас ,онака вистински ,и тогаш ке се занесеме во нешто што стварно е невистинито лажно и безценето ,обострано зборам без разлика маж или жена ,така да некогаш 2 пати мери еднаш сечи ... ИМАЈТЕ УБАВ ДЕН !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: heartbroker

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не е љубовен проблем, но ме интересира што мислите (би сакал жени да одговараат), дали ако не ви е интересна личноста на сред разговор се исклучувате од фејсбук, без пријатно/чао било што?

-Ако одговорот е дека не сум и интересен, тогаш зошто сеуште комуницира со мене, дури ми има кажано и некои тајни за неа, и ми дава книги за читање.

(Некои девојки i can't really understand)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Не е љубовен проблем, но ме интересира што мислите (би сакал жени да одговараат), дали ако не ви е интересна личноста на сред разговор се исклучувате од фејсбук, без пријатно/чао било што?

-Ако одговорот е дека не сум и интересен, тогаш зошто сеуште комуницира со мене, дури ми има кажано и некои тајни за неа, и ми дава книги за читање.

(Некои девојки i can't really understand)
Не мора да значи дека не е заинтересирана ако се исклучила без чао. Јас обично пишувам на фб и паралелно следам тука што се дешава. И сега ќе видам тука имам известување, ме цитирал некој и земам да му одговарам и дур пишувам, мислам, пречитувам, испраќам, исправам, поправам поминал еден саат, сум го заборавила и фб и тој што сум се допишувала... Не дека не ми бил интересен. Ме разбираш?
А исто па не мора да значи и дека си и интересен ако ти дала книга :D Ти тоа треба сам да си осетиш....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не е љубовен проблем, но ме интересира што мислите (би сакал жени да одговараат), дали ако не ви е интересна личноста на сред разговор се исклучувате од фејсбук, без пријатно/чао било што?

-Ако одговорот е дека не сум и интересен, тогаш зошто сеуште комуницира со мене, дури ми има кажано и некои тајни за неа, и ми дава книги за читање.

(Некои девојки i can't really understand)
Тоа со предлозите и тајните не мора ништо да значи. Едноставно има луѓе што секаде се отвараат, а предлозите се дел од обичен муабет.
Ама, гледано од друга страна, ако ѝ се допаѓаш (а има шанси да е така), не сака да делува дека е очајна ако седи дури ти да пишеш чао и сака да мислиш дека има и поинтересни работи од муабетот со тебе зашто смета дека ќе изгубиш интерес ако е постојано „на тацна“ за муабет.
Такоџе, општо на некои така им е многу полесно затоа што недовршен разговор остава простор пак истиот да се продолжи наредниот ден, додека ако завршил разговорот, срам ќе ѝ е пак да почне со „Здраво, како си?“
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

black&white

Нов член
26 февруари 2015
3
0
1
Здраво,ја разгледував темава и завележав проблем сличен како мојпв па си реков ајде и јас да кажам тоа што имам.Па вака јас сум средношколка мојот проблем е бо тоа што ми се допаѓа едно момче веќе подолг временски период можеби повеќе од година знам дека и јас му се допаѓав но бидејќи и двајцата сме срамежливи не усмеавме ни официјално да се запознаеме се се сведуваше само да погледи и срамежлива насмевка,иако не се запознавме сепак знаевме дека се допаѓаме еден на друг но пред неколку месеци тој нашол девојка отпрво се трудеше да ми каже со тоа што ме одбегнуваше но сега приметувам како скришно ме погледнува,се обидувам да се правам демек не го забележувам но тогаш повеќе се груди да се истакне,завечежувам дека сеуште му се допаѓам.што мисчите вие?како ги толкувате неговите постапки?кало да се одмесувам јас пред него?што му значи сега ова? Извинете што малку е долго,ви благодарам.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Здраво,ја разгледував темава и завележав проблем сличен како мојпв па си реков ајде и јас да кажам тоа што имам.Па вака јас сум средношколка мојот проблем е бо тоа што ми се допаѓа едно момче веќе подолг временски период можеби повеќе од година знам дека и јас му се допаѓав но бидејќи и двајцата сме срамежливи не усмеавме ни официјално да се запознаеме се се сведуваше само да погледи и срамежлива насмевка,иако не се запознавме сепак знаевме дека се допаѓаме еден на друг но пред неколку месеци тој нашол девојка отпрво се трудеше да ми каже со тоа што ме одбегнуваше но сега приметувам како скришно ме погледнува,се обидувам да се правам демек не го забележувам но тогаш повеќе се груди да се истакне,завечежувам дека сеуште му се допаѓам.што мисчите вие?како ги толкувате неговите постапки?кало да се одмесувам јас пред него?што му значи сега ова? Извинете што малку е долго,ви благодарам.
Учите заедно?
Колку години имаш?
Прво одоговори на овие две прашања за да ти дадам соодветен совет.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Здраво,ја разгледував темава и завележав проблем сличен како мојпв па си реков ајде и јас да кажам тоа што имам.Па вака јас сум средношколка мојот проблем е бо тоа што ми се допаѓа едно момче веќе подолг временски период можеби повеќе од година знам дека и јас му се допаѓав но бидејќи и двајцата сме срамежливи не усмеавме ни официјално да се запознаеме се се сведуваше само да погледи и срамежлива насмевка,иако не се запознавме сепак знаевме дека се допаѓаме еден на друг но пред неколку месеци тој нашол девојка отпрво се трудеше да ми каже со тоа што ме одбегнуваше но сега приметувам како скришно ме погледнува,се обидувам да се правам демек не го забележувам но тогаш повеќе се груди да се истакне,завечежувам дека сеуште му се допаѓам.што мисчите вие?како ги толкувате неговите постапки?кало да се одмесувам јас пред него?што му значи сега ова? Извинете што малку е долго,ви благодарам.
Можеби е твојата имагинација бидејќи цврсто го посакуваш тоа тој да те посакува, па си мислиш дека ти мава скришни погледи, ти се смешка и сл?
И да, нашол девојка на пат? Значи сигурно и се додворувал, а ако и се додворувал нејзе можел и тебе, ама сепак не го сторил тоа?
Јас те советувам да си седиш настрана. Ако те свиѓал, ако ништо друго барем ќе се обидел да те запознае лично.
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Не учиме заедно имаме 16 години а девојката е повозрасна од нас
Ооооо пати истрага си направиле бе :giggle
Јас мислам дека ти мислиш дека тој те погледнувал а може само го свртел погледот, па добро одите во школо.