The Sims

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
33
Нова си направив, инспирација ми беше куќата на ЈХК Џинот во Велес. Неможев скроз исто, ама се потрудив, сепак е ептен специфична.

544701_386374601408114_100001067333203_1133994_1785615446_n.jpg
 

9gagger

Истакнат Член
9 април 2012
112
155
143
Уште од мала си играм симс. Прво ми го купија првиот дел, незнаев како се игра и луѓето нон-стоп ми умираа. Кога го издадоа Тhe Sims 2 одма почнав да го играм и ми ги наснимаа сите додатоци. Ептен се испраксирав во играњето. И сега овој последниот Тhe Sims 3 го играм од кога излезе. Сите додатоци ги имам симнато и ептен ми е интересен.
Направив и блог само за The Sims 3. Па посетете го http://mysimworld.blogspot.com/ :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Јована

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Луѓе :place
Ми се роди бебенце, женско...и пред да пишам име стегнав ентер и ми се напиша Baby Girl и презимето на пример : Baby Girl Petkovski. И ми остана така.. КАКО ДА ГО СМЕНАМ? Барав на нет, на yahoo answers барав, најдов ама не ми е баш јасно како се прави. :(
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Луѓе :place
Ми се роди бебенце, женско...и пред да пишам име стегнав ентер и ми се напиша Baby Girl и презимето на пример : Baby Girl Petkovski. И ми остана така.. КАКО ДА ГО СМЕНАМ? Барав на нет, на yahoo answers барав, најдов ама не ми е баш јасно како се прави. :(

Кога ќе подпорасне (не знам дали веднаш може), ќе го носиш во една од зградите, не знам сега која точно беше, мислам City Hall, има опција Change Name.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Кога ќе подпорасне (не знам дали веднаш може), ќе го носиш во една од зградите, не знам сега која точно беше, мислам City Hall, има опција Change Name.
Ииииии фала ти препрепрепрепрепрепрепрепрепрепрепрееемногу :)
Ќе заплачам кога му го гледам името, а баш фамилијата си ја направив со едно дете..и јас..и блабла
:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Кога ќе подпорасне (не знам дали веднаш може), ќе го носиш во една од зградите, не знам сега која точно беше, мислам City Hall, има опција Change Name.
А може да ми кажеш кај се наоѓа тој City Hall..кај мене го нема.
Зборувам за The Sims 2 Double Deluxe јас..пошто тоа City Hall обично на 3ката го има...:/
И дали има друг начин.. :/
Знам те напнав ама битно ми е :)
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
А може да ми кажеш кај се наоѓа тој City Hall..кај мене го нема.
Зборувам за The Sims 2 Double Deluxe јас..пошто тоа City Hall обично на 3ката го има...:/
И дали има друг начин.. :/
Знам те напнав ама битно ми е :)
не знам ја немам играно двојката одамна еве ти на англиски објаснување

go onto the cheat bar and type in "boolprop testingcheatsenabled true", then hold down "shift" and click on your sim. Find the option "spawn" and click it. "select the option "tombstone of L&D" when a gravestone appears click on it and click "rename sim"
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
не знам ја немам играно двојката одамна еве ти на англиски објаснување

go onto the cheat bar and type in "boolprop testingcheatsenabled true", then hold down "shift" and click on your sim. Find the option "spawn" and click it. "select the option "tombstone of L&D" when a gravestone appears click on it and click "rename sim"
Кодот е за 3ка, не бива на 2ката :/
Сепак фала :)