1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Sims

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Snape, 15 февруари 2012.

 1. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  401
  Мене играва ми е омилена, некако интересна ми е идејата за уредување, потоа растење деца, училиште, работа, преселување...
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  И мене,посебно Симс 3 петс :sreken
   
 3. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  Мене Симс 3 некако не ми се допаѓа побеќе ја сакам Симс 2 незнам зошто но таа ми е поинтересна! :frantic
   
  На emzzy, Марија и Badass им се допаѓа ова.
 4. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  Дали знае некој од каде можам да го симнам кодот за симс 2 ?
   
 5. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Уште си играм симс2, тројката немам од кај да ја снимам :D
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Везилка

  Везилка Активен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  220
  Јас ја играм двојката, денес ја симнав и Pets, порано ги имав сите Expansions и Stuffs, ама ги избришав и си најдов страни за симнување на мебел, фризури и алишта.

  Еве ми ја куќата во која играм (happy)
  [​IMG]
   
 7. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Дај кажи некоја страна од кај симнуваш? :sram
   
 8. Везилка

  Везилка Активен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  220
  www.simcredibledesigns.com
  Од оваа имам се симнато за двојката, по цели комплети се.

  http://www.parsimonious.org/
  На оваа има и за кецот, пази еднаш по грешка се симнав за кецот и после се чудев оти не функционираат :rofl

  http://planetthesims.gamespy.com/View.php?game=8&view=TheSims2Objects.List

  http://www.ts2creations.com/dhair.htm

  http://www.thesimszone.co.uk/files/index.php?Section=30

  http://simwardrobe.com/

  http://www.vitasims2.com/sims2.htm

  http://new.sims2cri.com/en/downloads.html
  http://www.lianasims2.net/fashion.php?ag=A&section=Casual
  овде има многу убави алишта, јас сите ги симнав :)

  http://www.holysimoly.com/

  http://www.modthesims.info/browse.php?f=374&showType=1&gs=1

  http://www.milanosims2.com/casual.html

  ете дел.. Има уште, гуглај ќе најдеш ;)
   
  На 9gagger, Aaliyah и Angiie им се допаѓа ова.
 9. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Везилке, сега јас да те испрашам нешто :D

  Ги имав симнато јас овие од http://simwardrobe.com/, ама не ми функционираа. Сигурно нешто не сум направила како што треба. Ќе можеш ли да ми објасниш што правиш откако ќе ги одзипуваш? :eekops:
   
 10. Везилка

  Везилка Активен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  220
  Секако.
  Ги отпакуваш од тоа, и одиш таму каде што ти е инсталирана играта, би требало да ја има во C:\Documents and Settings\-----\My Documents\EA Games\The Sims 2. Ќе отвориш во EA Games и ќе видиш еден куп папки. Тука ќе си креираш нова и ќе ја крстиш Downloads. Во Downloads ги сместуваш отпакуваните работи. Јас обично отварам два табови доле, едната е Downloads каде што ми се симнати работите од страните, а другата е Downloads од папката од играта која сама ја креирав и таму ги сместувам работите, така што ги влечам од едната во другата папка. :) Потоа ја пушташ играта, и кога ќе ти се појави едно големо сино поле стискаш на Enable (има две Enable i Disable) и потоа стискаш на копчето за гасење, затоа што играта мора да се рестартира за да функционираат работите. Значи нема да избереш град, него ќе ја изгасиш. Потоа ја пушташ доколку сакаш да играш и работите ќе си функционираат.
  И да напоменам, на секое надополнување во папката Downloads што сама ја креираш потоа кога ќе ја пуштиш играта мораш да ја рестартираш, во спротивно ќе се поремети. Значи само тогаш, кога ќе симнеш и инсталираш нешто ново ја рестартираш, инаку не.
  Мислам дека ме сфати, ако не кажи ќе ти дообјаснам. Битно не е толку сложено.
   
  На Aaliyah и Angiie им се допаѓа ова.

Сподели: