The Sims

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Тоа погоре што ми го кажа Везилка беше за симс 2 :)
Еве некои линкови за симс3

http://www.lianasims3.net/
http://www.thesimsresource.com/downloads/browse/category/sims3-objects/
На вториот линк од лева страна имаш да си бираш што сакаш да симнуваш.

Oк, кога ќе одберам што сакам да даунлодирам... што е следно? :)
Извини, ама јас сум прваче во оваа работа :)
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Па бараш кај ти пишува Download...Е сега не знам дали постапката е иста како за Симс 2...Ако е иста ќе треба да го отпакуваш тоа што си го симнала и да госместиш во папката каде што ти е снимена играта.
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Па бараш кај ти пишува Download...Е сега не знам дали постапката е иста како за Симс 2...Ако е иста ќе треба да го отпакуваш тоа што си го симнала и да госместиш во папката каде што ти е снимена играта.

Во гејм-барот ми пишува дека е инсталирано, уште да можев да го пронајдам каде се наоѓа, додека играм.
Го сместив како што ти кажа Везилка, направив фолдер Даунлоадс, и таму.
Инаку не ми ги симнува како зип, туку веднаш да можам да ги инсталирам.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Во гејм-барот ми пишува дека е инсталирано, уште да можев да го пронајдам каде се наоѓа, додека играм.
Го сместив како што ти кажа Везилка, направив фолдер Даунлоадс, и таму.
Инаку не ми ги симнува како зип, туку веднаш да можам да ги инсталирам.
Оф, не знам што да ти речам, бидејќи како што кажав погоре, јас играм симс2. Тројката сум ја немала досега. Изгледа ќе треба да ја почекам Везилка за да објасни што и како ако знае.
Сори :(
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Оф, не знам што да ти речам, бидејќи како што кажав погоре, јас играм симс2. Тројката сум ја немала досега. Изгледа ќе треба да ја почекам Везилка за да објасни што и како ако знае.
Сори :(

Успеав да инсталирам облека.
Јеииии.
Масичката уште не можам да си ја најдам, ќе се трудам и понатаму :)
Ај кога ќе инсталираш 3ка, ќе ти праќам убави работи ;)
фала ти!!! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Angiie

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Успеав сета облека да ја пронајдам, ама мебелов... никако :(
 

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
33
Мислам дека е истата постапка и за Симс 2 и за Симс 3, ама не ме држете за збор затоа што Симс 3 ја немам играно досега. Еднаш ја инсталирав али мојот компјутер е пре слаб за неа, па од тогаш си ја играм Симс 2 редовно.
Киттен, ако сакаш повеќе облеки и мебели, гуглај еден куп страни ќе најдеш. Има и блогови каде што ги постираат. Пиши Download objects/clothes/hair/furniture for sims 3 и ќе ги откриеш страните. Јас така сите ги најдов.
Еве оди на оваа www.simcredibledesigns.com има и за симс 2 и за симс 3 ствари, само избери си таму. Има убав мебел :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheKitten

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Мислам дека е истата постапка и за Симс 2 и за Симс 3, ама не ме држете за збор затоа што Симс 3 ја немам играно досега. Еднаш ја инсталирав али мојот компјутер е пре слаб за неа, па од тогаш си ја играм Симс 2 редовно.
Киттен, ако сакаш повеќе облеки и мебели, гуглај еден куп страни ќе најдеш. Има и блогови каде што ги постираат. Пиши Download objects/clothes/hair/furniture for sims 3 и ќе ги откриеш страните. Јас така сите ги најдов.
Еве оди на оваа www.simcredibledesigns.com има и за симс 2 и за симс 3 ствари, само избери си таму. Има убав мебел :)

Проблемот е што кај Симс 3 успеав да симнам облека и фризури и шминка, ама не и предмети.
Не знам кај Симс 2 како е, кај 3 има и pack и package фајлови. Овие вторите се заебани за инсталација (воглавно се patches) и кај мене сеуште не успеав да ги инсталирам.
Дури и кога предметот е pack фајл, го инсталирам како што треба, ланчерот ми вика дека е ОК, ама во играта не можам да го пронајдам :nah
 

КоКиЧе

Нов член
11 март 2012
7
13
3
Скопје
Друштво јас воопшто не можам да симнам Симс 3. Дајте ми некој линк од некое место од каде би можела да ја симнам само да не е од замунда зошто од таму не можам. Позз
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Ajде хакери, пак ми треба помош :)
Морам да направам update на Симс 3.
Моменталната верзија ми е 1 0 615 00107, а морам да имам минимум 1.2........
Е сега... помагајте!!! :place