1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Mатурска вечер

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Deadelina93, 15 февруари 2012.

 1. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Според мене изгледа не толку формално поради отсуството на машна но сепак елегантно и секси ;)
  [​IMG]
   
  На TheQueen, Party Poison, LadyInPink и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Е да бе по маица ќе одиш на матура ко штипикурец...Земи облечи нешто оделце лево десно, треба убо да се средиш за матура :D
   
 3. Badass

  Badass Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  87
  За маичка не би...за полуматура да ама вака не!
  Може сако или елек ако го искомбинриаш со некоја маичка пошарена онака за да не изгледаш ко некој чичко.
  Нешто вака:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Делува отмено ама па и не многу озбилно.
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Јас си се дотерав за на матураи и изненадувачки колку јаки ми седеше еден костум ..
  [​IMG]

  Малку посветол и со црвена гравата ....
  I'm gona be fucking awesome ....
   
  На МалиСашко, Libra и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 5. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Имам уште две години ама си имам некоја замисла како да изгледам од фустан до гаќи :rofl
  [​IMG][​IMG]
   
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  Јас сум оваа година матуранка и отприлика знам дека ќе носам кратко фустанче во корална боја која ми лежи на срце :zelen за ништо друго немам претстава..
   
  На Kisserboy и Luckky им се допаѓа ова.
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Дај кажете некој предлог за костум некој помодерен и потипски ко за мене :) :D ?
   
  На МалиСашко му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Нов член

  Зачленет на:
  18 април 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Здраво, дечки. Имам еден голем проблем, барем јас така мислам.

  Сум слабичок и ситничок и се плашам дека нема да најдам сако бидејќи имам мали рамена. Сакам да биде некое поспортско сако. Ги има сакоата во различни големини? Ептен сум загрижен поради тоа. Ако нема, што би можел друго да носам?
   
 9. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Ги има во сите можни големини и модели. Ич да не му се секираш. Туку збрзај, да не не остани ниедно.
  @Kisserboy абе земи си класика, никогаш не бледее... плус најубаво стои на секого ;):^)
   
  На SomebodyUnique, diva orhideja и Kisserboy им се допаѓа ова.
 10. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Нов член

  Зачленет на:
  18 април 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Уффф, фала ти брате, да знаеш како ми олесна. Викендов одам и купвам.:D
   
  На МалиСашко му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: