Mатурска вечер | Црнобело Форум

Mатурска вечер

Zbuneta.com

Нов член
4 мај 2014
13
7
3
22
Го бидува ли ова фустанче за полуматурска? Оваа година сум полуматурантка и стварно сум у дилема
 

Прикачувања

  • polumaturska.jpg
    polumaturska.jpg
    16.6 KB · Прегледи: 20
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
Го бидува ли ова фустанче за полуматурска? Оваа година сум полуматурантка и стварно сум у дилема
Ако сакаш да изгледаш како возрасна госпоѓа облечи го.Мене не ми се допаѓа,машната (shake)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,522
14,429
1,683
Таму каде што треба
Го бидува ли ова фустанче за полуматурска? Оваа година сум полуматурантка и стварно сум у дилема
Слатко е,само без светките на корсетот.Инаку машната баш го краси.А со какви чевли би го иакомбонирала?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Мене па баш ми е слатко, во склоп со годините, со некои интересни балетанчиња би изгледала супер :)
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
Ако сакаш да изгледаш како возрасна госпоѓа облечи го.Мене не ми се допаѓа,машната (shake)
Никаде не напишала дека има криви нозе,она праша и секој ќе си го даде своето мислење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja